З Міжнародним днем лікаря

892

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я в перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу.
Президент України також прийняв рішення щорічно відзначати це свято.
В 2016 році Міжнародний день лікаря припадає на 3 жовтня. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.
Організація є незалежною, що фінансується головним чином за рахунок суспільних пожертвувань з країн, де знаходяться її представництва. MSF, діючи під егідою ООН, надає допомогу жертвам природних катастроф, збройних конфліктів, епідемій, соціальної маргіналізації більш ніж у 80 країнах світу, допомагає усім незалежно від політичної, релігійної або етнічної приналежності.
Щорічно близько 700 медичних працівників MSF працюють у гарячих точках світу.

В Україні це свято має також велике значення. На цей день українські лікарі призначають показові операції, на яких можуть бути присутні стажери медичних училищ. Багатьом лікарям, що відзначилися доброякісною роботою і висококласною майстерністю, держава виплачує премії. У вищих навчвльних закладах України зазвичай проводять відповідні тематиці Дня лікаря семінари, засідання, конференції.

Вітаємо всіх лікарів установ Національної академії медичних наук України з Міжнародним днем лікаря!
Бажаємо вам, шановні лікарі, міцного здоров’я, благополуччя, родинного затишку, професійних успіхів і людської шани. З вірою і впевненістю, відданістю клятві Гіппократа прямуйте в майбутнє, направляючи всі зусилля на допомогу хворим задля збереження життя і зміцнення здоров’я населення України.
Єднаймося та будьмо активними!