Заголовок

661

ДУ «Інститут нефрології НАМН України» відноситься до сфери управління Національної академії медичних наук України.
Фінансування НАМН України відбувається за рахунок коштів державного бюджету в обсягах, які щороку встановлюють Законом України «Про Державний бюджет України на поточний рік».

Придбання медикаментів та перевязувальних матеріалів для лікування хворих фінансується за бюджетною програмою 6561060 «Діагностика і лікування захворювань із впровадженням експериментальних та нових медичних технологій, спеціалізована консультативно поліклінічна допомога, що надається науково – дослідним установам Національної академії медичних наук України» по КЕКВ 2220, в тому числі і для лікування хворих методом гемодіалізу. При цьому обсяг фінансування, затвердженний Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», забезпечує 33,6% від потреб підвідомчих установ на придбання медикаментів.
Станом на 19.06.2013 рік для фінансування у 2013 році ДУ «Інститут нефрології НАМН України» на придбання медикаментів та розхідних матеріалів затверджено 3700,0 тис.грн. (що відповідає рівню минулого року.)

Але, слід відмітити, що Інститут нефрології протягом останніх трьох років в півтори рази збільшив кількість хворих, які отримують лікування методом гемодіалізу та перитонеального гемодіалізу. Тому виникають питання щодо додаткового фінансування збільшеної кількості хворих.  Відповідно до розрахунків Інституту для забезпечення медикаментами та перевязувальними матеріалами наявної кількості хворих необхідно щороку 14093,0 тис.грн.

НАМН України листом від 11.06.2013 р. вкотре  звернулася до Кабінету міністрів України щодо обгрунтованого збільшення видатків на придбання медикаментів та перевязувальних матеріалів у 2013 році на 11 393,0 тис грн. для забезпечення безперервного діалізу хворих на ниркову недостатність. Станом на 19.06.2013 року питання збільшення фінансування лікування хворих методом гемодіалізу знаходиться в стані розгляду.
 
Для вирішення проблеми забезпечення безперервного лікування даної категорії хворих Національна академія медичних наук України здійснила перерозподіл коштів ( за рахунок інших категорій хворих) для придбання медикаментів та розхідних матеріалів. Сума перерозподілу – 2500,0 тис.грн. Ця сума повністю задовільнить потребу на найближчий квартал.