Сірінгомієлія на рівні ThIV – ThV. Паралітична п’ятково-вальгусна деформація обох стоп. Значне порушення функції ходи та опори. Клінічний випадок

1384

Пацієнтка, З., 9 р. з Ds: Сірінгомієлія на рівні ThIV – ThV. Паралітична п’ятково-вальгусна деформація обох стоп, S>D(відсутня функція задньої групи м’язів обох гомілок). Значне порушення функції ходи та опори.

За м/проживання (м. Краматорськ) дитині було проведено множині курси консервативного лікування, однак з ростом дитини функція м’язів продовжувала погіршуватися. В даний час у дитини повністю відсутня задньої групи м’язів обох гомілок, за даними УЗ – обстеження повна атрофія Ахіллових сухожилків.

До наступного часу лікування цієї патології проводилось суто хірургічне, запропоновано багато варіантів реконструктивних втручань, у т.ч. різні види артрорізов, вкорочення ахіллова сухожилка, то що. Однак результати лікування у віддаленому періоді у великому відсотку випадків були незадовільними, деформації стоп та подальше погіршення функції ходи та опори знов рецидивували.

За аналізом актуальної літератури за останній час знайдено відносно нове рішення у реконструктивному хірургічному лікуванні даної патології – операція Peabody обох стоп (транспозиція сухожилка tibialisant. у п’ятковий бугор).

Після ретельного обстеження, дитині проведена ця транспозиція одночасно на обох стопах/гомілках. Інтраопераційно досягнута повна корекція деформацій надмірної еверсійної деформації обох стоп.

За аналізом літератури віддалені результати після цього хірургічного лікування відмінні та добрі, відсоток рецидивів не перевищує 15 – 20%.

Зовнішній вигляд до лікування

Рентгенограми до лікування

Зовнішній вигляд після лікування

 

Інформація надана ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України».