Про спорт, красу і хворе серце…

1149
       Хворе серце та любов до спорту привели у відділення хірургії та трансплантації серця ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМНУ” молоду пацієнтку (28 років). Жінка скаржилась на болі в ділянці серця, задишку, періодичне підвищення температури до 37,5 С. Пацієнтка – професійна спортсменка, через виражену задишку, яка значно посилювалась під час фізичного навантаження була змушена припинити заняття та вести звичний спосіб життя.
       Після проведених обстежень, лікарі виявили в передньому середостінні кістозне утворення розмірами 7,5х5,0х6,5 см, яке походило із перикарду, щільно до нього прилягало та охоплювало нижню поверхню серця. Це стало показом до проведення оперативного втручання.
       Пацієнтці видалили кісту перикарду через міні доступ у 5 міжребер’ї (зазвичай такі втручання виконуються більш травматичним способом, через розтин груднини). Розріз зробили через молочну залозу, довжиною лише 5 см, але його було достатньо, аби видалити кісту без порушення її цілісності, із мінімальною інтраопераційною травмою та чудовим косметичним ефектом.
Пацієнтка у задовільному стані виписана із стаціонару на 3 добу після оперативного втручання.