Заголовок

504

23-24 травня 2013 року в м. Одеса відбулася науково-практична конференції з міжнародною участю «Філатовські читання», присвячена 80-річчю застосування тканинної терапії за методом В.П. Філатова у великому і малому конферензалах інституту ім. В.П. Філатова
У конференції взяли участь 616 делегатів, у тому числі 539 з усіх областей України: 127 – Одеська, 56 – Київська, 45 – Дніпропетровська, 32 – Львівська, 35 – Донецька, 29 – Харківська, 22 – Запорізька, 20 – Івано-Франківська, 18 – Луганська, 15 – Хмельницька, 13 – АР Крим, 13 – Миколаївська, 12 – Вінницька, 12 – Волинська, 11 – Житомирська, 11 – Рівненська, 10 – Тернопільська, 8 – Кіровоградська, 7 – Закарпатська, 7 – Полтавська, 7 – Чернігівська, 7 – Чернівецька, 6 – Херсонська, 6 – Черкаська, 5 – Сумська, а також гості з ближнього і далекого зарубіжжя: Росія -39 (мм. Волгоград, Вороніж, Іркутськ, Москва, Новосибірськ, Оренбург, Санкт-Петербург, Тамбов, Хабаровськ), Молдова – 18, Білорусь – 10, Узбекистан – 2, Німеччина – 3, Італія – 1, Словацька Республіка – 2, Швейцарія – 2.
У матеріалах конференції опубліковано 328 наукових робіт: 249 – офтальмологами і фахівцями суміжних професій з України (в т.ч. 90 представлено співробітниками Інституту ім. В.П. Філатова), авторами 79 робіт були офтальмологи з ближнього і далекого зарубіжжя: Білорусі, Молдови, Росії, Узбекистану, Німеччини, Італії, Словацької Республіки, Швейцарії.

Представниками 29 вітчизняних і зарубіжних фірм для учасників конференції було продемонстровано нове хірургічне обладнання для використання в офтальмології, представлена фармакологічна виставка, зібрана медична література провідних видавництв.

На конференції обговорено актуальні проблеми та можливі шляхи їх вирішення, такі як удосконалення офтальмологічної допомоги населенню, підвищення рівня наукових досліджень, освітньої та організаційно-методичної роботи в галузі офтальмології.

За програмою конференції на 11 засіданнях конференції у 129 доповідях (у т.ч. 28 стендових) обговорювалися способи рішення існуючих проблем в лікуванні очної патології та були розглянуті такі актуальні теми: тканинна терапія та перспективи застосування природних біологічно активних речовин у сучасній офтальмології; патологія рогівки ока, кератопластика; травми та опіки очей та їх придатків; хірургічні методи лікування катаракти; сучасні підходи до клініки і лікування глаукоми; діагностика та лікування новоутворень органа зору, сучасні методи органозберігаючого лікування внутрішньоочних новоутворень; діабетичні ураження очей та їх лікування; вітреоретинальна і лазерна мікрохірургія в лікуванні патології заднього відділу ока; патологія судинної оболонки, сітківки та зорового нерва; дитяча офтальмопатологіі; аномалії рефракції і патологія окорухового апарату.

Генеральними спонсорами конференції були компанії АLCON і Bausсh + LOMB, інформаційними спонсорами –  журнали «Офтальмологічний журнал» і «Новини медицини та фармації».