Пішов з життя Глумчер Фелікс Семенович

2716
СУМУЄМО
СПІВЧУВАЄМО
ПАМ’ЯТАЄМО

Медичну спільноту сколихнула ще одна тяжка та неочікувана звістка. Завершилось земне життя видатного висококваліфікованого лікаря анестезіолога-реаніматолога, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, доктора медичних наук, професора, Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, заслуженого лікаря України, завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Глумчера Фелікса Семеновича.

Глумчер Ф.С. – висококваліфікований анестезіолог та спеціаліст з інтенсивної терапії, особливо в галузі недостатності системи зовнішнього дихання, лікування травми та шоку. Працював над проблемами анестезіологічного забезпечення операцій на органах грудної клітки та в осіб з тяжкою травмою; інтенсивної терапії хворих з недостатністю дихання. Нагороджений орденом “За заслуги” 3-го ступеня, є Лауреатом Державної премії з науки і техніки за участь у розробці апаратів для штучної вентиляції легень «Фаза – 8» та «Бриз».

Заслуги Фелікса Семеновича у розвитку медичної науки широко визнані в України та за кордоном. Він був Президентом Асоціації анестезіологів України, членом Європейської та Світової Асоціації анестезіологів, виступав з науковими доповідями на міжнародних конгресах та конференціях.

Фелікс Семенович був Головою проблемної комісії з анестезіології та інтенсивної терапії МОЗ України та НАМН України, головним позаштатним спеціалістом МОЗ зі спеціальності «Анестезіологія», постійним консультантом станції Санітарної авіації та здійснив понад 60 виїздів для надання допомоги в інші міста України. Брав участь у розробці більше 10 протоколів з надання медичної допомоги. 

Президія Національної академії медичних наук України висловлює щирі співчуття рідним та близьким Фелікса Семеновича. Це непоправна втрата для всіх нас.

Вічна пам’ять!