У листопаді 2013 року на базі Кримського республіканського перинатального центру відбудеться 4-й українсько-німецький семінар-тренінг для українських лікарів акушерів-гінекологів та неонатологів перинатальних центрів третинного – високоспеціалізованого рівня, які створює Держінвестпроект в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя».
Про це стало відомо під час двосторонньої зустрічі представників Національної академій медичних наук України, Держінвестпроекту та МОЗ Федеративної республіки Німеччина, яке відбулося 9 вересня 2013 року в приміщенні Агентства.
Участь у зустрічі взяли:, Запорожан В.М., Віце-президент НАМН України, Президент Асоціації акушер-гінекологів України, Знаменська Т.К., Президент Асоціації неонатологів України, Осінкіна О.С., Радник Адміністрації Президента України, , Жовква І., директор Міжнародного департаменту Держінвестпроекту.
«Основним завдання Національного проекту «Нове життя» є не тільки створення перинатальних центрів та облаштування їх новітнім медичним обладнанням, а й підвищення кваліфікації українських лікарів, їхнього безперервного професійного розвитку за кордоном, освоєння роботи з найсучаснішою лікувальною апаратурою, – сказав перший заступник Голови Держінвестпроекту Михайло Стеблинський. – Ми вдячні німецьким фахівцям за надання безоплатної навчальної допомоги нашим медикам», – додав М.Стеблинський.
Валерій Запорожан запропонував розширити співробітництво в проведені спеціалізованих тренінгів для підготовки середнього медичного персоналу, вивченні керівниками перинатальних центрів німецького досвіду адміністрування відповідних медичних закладів, а також збільшити кількість українських лікарів, які проходять стажування в профільних лікарняних закладах Німеччини.
Нагадаємо, що підготовка медичних кадрів для перинатальних центрів відбувається у рамках україно-німецького партнерства, яке було закріплено тристороннім Меморандумом 25 червня 2012 року між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України, Міністерством охорони здоров‘я України та Міністерством охорони здоров‘я Німеччини. Протягом минулого року навчальні програми відбулисяу Дніпропетровську та Житомирі, цього року у – Полтаві.
Семінари – тренінги відбуваються на базі новостворених регіональних обласних перинатальних центрів.Також улистопаді 2012 року була сформована група лікарів з перинатальних центрів для стажування в провідних закладах Німеччини.
«Я хотів би відзначити, що ця співпраця є рівноправною, оскільки ми маємо можливість не тільки навчати українських медиків, а й запозичити їхній досвід роботи. Думаю, це співробітництво покращуватиме професійний рівень, як українських, так і німецьких лікарів», – відзначив в.о. начальникавідділу Двостороннього співробітництва в галузі охорони здоров'я Німеччини, д-р Інґо Ілля Міхельс.
Інґо Ілля Міхельс запросив українських представників у жовтні цього року до Німеччини для обговорення пропозицій щодо удосконалення співпраці, зокрема в організації спільних конференцій, обміні наукових ідей, обговоренні новітніх технологій.