Заголовок

679

На виконання Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава», відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між НАМН  України та Київською ОДА. Співпраця була закріплена підписами: з однієї сторони Президентом Національної академії медичних наук України Андрієм Сердюком, з іншої -губернатором Київщини Анатолієм Присяжнюком.

У ході підписання документу погоджено наступні умови: надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню Київської області відбуватиметься за рахунок коштів Державного бюджету у межах видатків, передбачених НАМН України на відповідний рік, також передбачено виділення відповідних квот для надання високоспеціалізованої медичної допомоги жителям Київщини в 28 наукових установах НАМН України.

У свою чергу Київська облдержадміністрація буде здійснювати заходи щодо створення прозорої системи відбору та направлення громадян Київщини, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги, до наукових установ НАМН України у визначеному порядку.

Багато мешканців Київської області сьогодні потребують особливої уваги медичних працівників, насамперед у зв'язку з катастрофою на Чорнобильській АЕС.

«Цього року з обласного бюджету виділено близько 1,5мільярда гривень на фінансування медичної галузі. Ми робимо все можливе для того, щоб сприяти виділенню додаткових коштів на галузь охорони здоров'я. Насамперед ми турбуємося, щоб медичну допомогу отримали соціально незахищені верстви населення, а це – люди, що приймали участь у ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, учасники Великої Вітчизняної війни, а також інваліди війни. Сьогодні підписавши угоду з Національною академією медичних наук України, ми зобов'язуємося не тільки направляти людей на лікування, а й забезпечити їм гарантії проходження курсу безкоштовного лікування,» – наголосив Анатолій Присяжнюк.

Відповідно до підписаного Меморандуму передбачено безкоштовне лікування в інститутах Національної академії близько 44-х тисяч хворих з усієї України та Київщини зокрема.

Згідно документу в Київській області висококваліфіковані фахівці будуть надавати медичну допомогу консультативного характеру щодо проходження курсу лікування тієї чи іншої хвороби, особам, які цього потребують.

Також в інститутах Національної академії медичних наук регулярно проходитимуть навчальні конференції для медичних працівників Київської області та курси підвищення кваліфікації фахівців.

«У відповідності до підписаного Меморандуму про співпрацю Національна академія медичних наук України та 28 інститутів потягом року прийматимуть на безкоштовне лікування понад 1600 хворих з Київської області, які потребують надання їм найвищого рівня медичної допомоги.Такого рівня спеціалізована медична допомога може бути надана лише фахівцями наших інститутів. Ми виконали доручення Президента України, який ще в лютому місяці цього року запропонував підписати Меморандуми з усіма областями України. Варто зауважити, що Київська область одна з перших підписала з нами такий документ,» – зазначив Андрій Сердюк, Президент Національної академії медичних наук України.

За розпорядженням губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка першочергову медичну допомогу у інститутах академії медичних наук отримають громадяни, що проживають на території Поліського та Іванківського районів.