Заголовок

725

 8 – 10 жовтня 2013 року в м. Київ відбувся IX  Конгрес  педіатрів України, якій був присвячений актуальним питанням клінічної та соціальної педіатрії.
Організатори Конгресу: Міністерство охорони здоров'я України, Національна академія медичних наук України, Асоціація педіатрів України, ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» та Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
 
З вітаннями до учасників Конгресу виступили представник Комітету Верховної Ради  з питань охорони здоров’я Іонова Марія Миколаївна, перший віце-президент  Національної  академії медичних наук України  академік Кундієв Ю.І., ректор Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України академік Вороненко Ю.В.
Програмну доповідь присвячену актуальним науково-практичним проблемам сучасної педіатрії та шляхам їх вирішення зробив директор ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», академік НАМН України, Президент Асоціації педіатрів України Ю.Г. Антипкін..

З доповіддю  «Роль лікаря загальної практики (сімейної медицини) у збереженні здоров”я дітей та матерів на етапі реформування системи охорони здоров”я виступила проректор з лікувально-консультативної роботи Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, д.м.н., професор Гойда Н. Г. Заслухана доповідь  завідуючого кафедрою педіатрії № 3 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професора Марушко Ю.В., присвячена 100-річчю з дня народження видатного професора-педіатра П. М. Гудзенко. 

 Під час роботи Конгресу було заслухано доповіді   провідних вчених України та країн СНД, професорів-педіатрів, організаторів охорони здоров’я, практикуючих лікарів. Значна частина доповідей з проблем клінічної педіатрії була присвячена актуальним питанням  респіраторної  патології, яка являється  найбільш поширеною  серед захворювань дітей в Україні.  Були висвітлені і обговорені  питання імунопрофілактики, впровадження нових технологій лікування з застосуванням найбільш ефективних,  фармакологічних препаратів. Крім того були заслухані важливі доповіді з проблем гастроентерології, медичної психології і психотерапії, кардіології.

Великий інтерес учасників конгресу викликали доповіді, які було заслухано  під час роботи секції з проблем соціальної педіатрії на сучасному етапі. На цій   секції розглядалися питання організації охорони  здоров»я дітей в період реорганізації в системи охорони здоров»я в Україні. В продовж роботи Конгресу працювали також секції присвячені проблемам противірусної терапії у дітей; сучасним  проблемам пульмонології та алергології дитячого віку; сучасним підходам до лікування та профілактики захворювань дитячого віку; артеріальній гіпертензії у дітей та підлітків; актуальним проблемам гастроентерології та нутриціології; кардіології і кардіохірургії дитячого віку та питанням, які  потрібно знати педіатру і лікарю загальної практики.    

На Конгресі була обговорена та  прийнята резолюція, в якій велику увагу надано розробці  нових підходів до  профілактики загальної захворюваності дітей і реабілітації дітей з тяжкою хронічною патологією, попередженню формування інвалідності, а також активну участь Асоціації педіатрів України в реорганізації  служби охорони здоров’я матері та дитини.
Учасники конгресу отримали  сертифікати.