15 листопада 2013 року у місті Луганську відбулося розширене виїзне засідання колегії МОЗ України з питань організації роботи трансфузіологічної служби у державі.
Відкриваючи розширене виїзне засідання Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова зазначила, що ця тема піднімається колегією вперше. Проте сьогодні назріла нагальна потреба реформування служби крові.
«Кожна четверта людина протягом життя потребує препаратів крові. Тому трансфузіологічна служба має відповідати вимогам часу та забезпечувати лікувальні установи препаратами крові на належному рівні, – підкреслила Міністр. – На жаль, кількість потерпілих, які потребують переливання крові, не скорочується, в той же час збільшується обсяг високотехнологічних хірургічних втручань. Ми повинні посилювати контроль безпеки компонентів крові. У зв’язку із цим заклади служби крові будуть забезпечуватися високотехнологічними апаратами та витратними матеріалами».
Заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов у своєму виступі зазначив, що необхідно посилити агітаційно-інформаційну діяльність щодо безоплатного донорства, оскільки число донорів в Україні неухильно скорочується. Якщо в 2010 році налічувалося 660 тисяч донорів, то в 2012 році – лише 630 тис. При цьому урядовець наголосив, що загальний обсяг заготівлі плазми збільшився на 17%, покращилась якість обстеження донорів, що дозволяє взяти повну або майже повну разову дозу крові (450 мл).
У ході засідання членами колегії було запропоновано сконцентрувати виробництво препаратів з донорської плазми в трьох-чотирьох центрах держави, оснащених за останнім словом техніки. Крім того, нагальною проблемою служби крові є її централізація в регіонах і створення вертикалі управління трансфузіологічними закладами.