Заголовок

504

15 листопада  в Луганську відбулося розширене засідання колегії Міністерства охорони здоров'я України : «Безпека та якість компонентів і препаратів донорської крові : стан забезпечення населення і перспективи розвитку трансфузіології ».

На завершення колегії було підписано Меморандум про співпрацю Національної  академії медичних наук України та Луганської облдержадміністрації у сфері надання високоспеціалізованої медичної допомоги мешканцям області.

Документ підписали президент НАМН України Андрій Сердюк та  голова облдержадміністрації Володимир Пристюк.  На церемонії були присутні керівники медичної галузі області.
За словами президента академії медичних наук України Андрія Сердюка, відповідно до Меморандуму НАМН України виділяє Луганській  області певну кількість, зокрема 2300 квот для людей, які потребують «високоспеціалізованої медичної допомоги в 28-ми інститутах академії наук».
 
«Відповідно до Меморандуму все лікування на себе бере академія, – наголосив Середюк. – Ваші медичні фахівці мають підписати лише направлення на лікування у той чи інший інститут: Києва, Львова, Харкова та інших міст. Ми хочемо, щоб сюди потрапили ті люди, які, по-перше, в соціальному плані потребують такої допомоги. По-друге, діти, які потребують висококваліфікованої допомоги. По-третє, ветерани, інваліди і так далі». За його словами‚ «таку людину ми беремо на повне своє утримання і на безкоштовне лікування, яке за кордоном коштує великих грошей».