Застосування лазер стимуляції сітківки та зорового нерва у дітей з анізометропічною формою амбліопії в ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова НАМН України»

2237

В ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова НАМН України» застосовується лазер стимуляція сітківки та зорового нерва у дітей з анізометропічною формою амбліопії. Амбліопія – це захворювання, при якому знижується гострота зору, порушується контрастна чутливість і акомодативні здатності одного ока або, рідше, двох. Ще це захворювання відоме під іншою назвою – «ледаче око». Амбліопія являє собою складне порушення нейрональних взаємодій, як на рівні сенсорної сітківки, так і в центральних відділах зорового аналізатора.

Застосування діодного лазеру (λ = 650 нм) здійснюється з метою активізації роботи фовеа-кортикального шляху і на диск зорового нерва для активізації окислювально-відновних процесів, поліпшення процесів метаболізму в нейронах сітківки, волокнах зорового нерва і проведення імпульсів по папілломакулярного пучку. Курс лікування включає плеоптічне лікування і лазерстимуляцію (ЛЗ) – 10 щоденних сеансів на приладі СМ-4.3 (λ = 650 нм, W = 0,4 мВт / см², t = 4 хв – на макулярну зону, папілломакулярний пучок і спрямованим лазерним випромінюванням на ДЗН з використанням лінзи 90 дптр (t = 1 хвилина). Даний спосіб лікування шляхом впливу на макулярний, папілломакулярний пучок і гангліозні клітини сітківки дозволяє поліпшити порушені сенсорні бінокулярні зорові функції. Відбувається стимулюючий вплив на основні функції зорового аналізатора, відновлення і поліпшення порушених функцій аккомодаціонного апарату очей при слабкості і спазмах акомодації з центральною фіксацією.

Комбіноване лікування пацієнтів з анізометропічною формою амбліопії шляхом послідовного впливу на провідність по папілломакулярному пучку і зоровому нерву, дозволяє підвищити некорегуючу і оптимально корегуючу гостроту зору на 46%. Метод комбінованого послідовного впливу для активізації роботи фовеа-кортикального шляху патогенетично обгрунтований і безпечний для пацієнтів.