В Україні за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, з 24 до 30 квітня проводиться Всесвітній тиждень імунізації під гаслом «Не відставайте від життя!».
У 2005 році Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в країнах Європи вперше запропонувало провести Всесвітній тиждень імунізації. Цим підкреслювалась значимість щеплень для здоров’я та якості життя кожної людини та надзвичайну актуальність своєчасної імунізації для дітей.
Всесвітня організація охорони здоров’я проводить Всесвітній тиждень імунізації щорічно, під лозунгом: «Попередити. Захистити. Щепити!».
В ньому призвані приймати участь заклади охорони здоров’я, освіти, культури, політики молоді і звісно ЗМІ. В країнах Європейського регіону, в тому числі в Україні, в ці дні будуть здійснюватися широкомасштабні кампанії з вакцинації населення.
Метою Всесвітнього тижня імунізації, яка буде проводитись з 24 по 30 квітня 2014 року, є сприяння просуванню одного з найбільш дієвих інструментів охорони здоров'я в світі – використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб.
У 2014 році тема кампанії «Не відставайте від життя!».
Заходи, що проводяться в рамках Всесвітнього тижня імунізації в цьому році, спрямовані на інформування людей та усунення перешкод для вакцинації населення. Конкретні цілі полягають в тому, щоб люди в усьому світі знали про вакцини, наявних для захисту від хвороб, були зацікавлені у визначенні вакцинального статусу самого себе і своїх сімей і отримували необхідні їм вакцини.
В даний час вакцинація міцно увійшла в наше життя. Завдяки щепленням у всьому світі ліквідована натуральна віспа, поліомієліт, у багато разів знизилась захворюваність на кір, краснуху, дифтерію, правець, кашлюк, епідемічний паротит, гострим вірусним гепатитом В. Але, незважаючи на це, щорічно в світі продовжують вмирати понад 15 млн. жителів планети від інфекційних захворювань, багато з яких можна було б уникнути, завдяки вчасно проведеним щепленням.
Сьогодні кожен з нас повинен знати , що тільки щеплення допоможуть дітям і дорослим захиститися від багатьох небезпечних інфекційних захворювань. Саме тому масова вакцинація в нашій країні стала державною справою. Загальнодержавною програмою імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки визначено порядок проведення профілактичних щеплень та перелік інфекційних захворювань (туберкульоз, коклюш, дифтерія, правець, кір, епідемічний паротит (свинка), краснуха, гепатит В, поліомієліт, грип, гемофільна інфекція, пневмококової інфекція), щеплення від яких є обов'язковими і безкоштовними для всіх громадян і входять до Національного календаря профілактичних щеплень.
Довідково:
Імунізація — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційних хвороб, зазвичай, шляхом введення вакцини. Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від певної інфекції або хвороби.
Планова імунізація проти таких захворювань, як поліомієліт, правець, дифтерія та кашлюк щорічно рятує життя приблизно 3 мільйонів осіб в усьому світі.
Для успішної боротьби із інфекційними недугами в Україні запроваджена та діє Загальнодержавна програма з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки.
Відповідно до статті 12 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” – профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень. Всі щеплення в Україні проводяться згідно схем Національного календаря щеплень.
http://www.ses.gov.ua/articles/1/22/-/