Заголовок

934

У рамках реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», започаткованого за ініціативи Президента України Віктора Януковича, в Житомирській області на базі Житомирського обласного центру охорони здоров’я матері та дитини створений обласний перинатальний центр. З робочим візитом 5 липня заклад відвідав Прем’єр-міністр України Микола Азаров. Ознайомилися з його роботою також Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, президент НАМН України Андрій Сердюк,заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов, засновник благодійного фонду Віктор Пінчук. Високопосадовців супроводжували голова облдержадміністрації Сергій Рижук і заступник голови Віктор Балюрко.

«У Житомирському перинатальному центрі є те нове обладнання, аналогів яким досі не було в Україні, що допомагають уже на ранніх стадіях вагітності виявити важкі захворювання. Таким чином останні зімни в медицині наближають нашу країну до кращих європейських досягнень,» – прокоментував діяльність закладу Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акимова, нагадавши коротку історію створення перинатальних центрів в Україні, зазначила, що президентський проект «Нове життя» було розпочато півтора року тому. «За цей час було здійснено велику роботу, що матеріалізувалася в тому, що після реконструкції відкрився шостий перинатальний центр, – пояснила Ірина Михайлівна. – Житомир – це особливе місце на перинатальній карті України, тому що вже протягом 10-ти років спеціалісти з ентузіазмом займаються впровадженням нових перинатальних технологій”. Крім того, високопосадовець зазначила, що національний проект «Нове життя» пов'язаний не лише з тим, аби збудувати або відремонтувати будівлю, і навіть не з тим, щоб забезпечити її найсучаснішим обкладанням, а насамперед – щоб змінити саму технологію й організацію перинатальних центрів». За її словами, система регіоналізації перинатальної допомоги направлена на те, щоб кожна жінка та її дитина отримали медичну допомогу в тих обсягах, яких вони потребують.

«Житомирський перинатальний центр – це гордість, радість і впевненість в тому, що проект по створенню перинатальних центрів буде реалізовано», сказав президент НАМН України Андрій Сердюк, відвідавши медичний заклад. В свою чергу він запропонував НАМН України разом з МОЗ України створити базові перинатальні центри для проведення постійних тренінгів, семінарів, навчання кадрів для перинатальних центрів.