Заголовок

1178

15 жовтня 2012 року відбулося підключення ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» до національної телемедичної мережі,  побудованої в рамках проекту «Мобільна медицина». Проект спрямований на розвиток телемедицини в Україні та реалізується компанією МТС під патронатом Міністерства охорони здоров'я України та Національної академії медичних наук України.

В рамках заходу також відбулася перша віддалена консультація лікарів Кіровоградського регіонального перинатального центру, створеного  в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя»,  який реалізується під патронатом Президента України.

Метою заходу було продемонструвати можливості створеної телемедичної мережі для передачі медичних даних, проведення медичних консультацій/консиліумів.

МТС і Інститут Педіатрії Акушерства та Гінекології Національної академії медичних наук України (ІПАГ НАМНУ) – провідна науково-дослідна і лікувальна установа України в галузі охорони здоров'я матері і дитини – підписали меморандум про взаєморозуміння в питаннях розвитку телемедицины. В рамках меморандуму було проведено підключення ІПАГ НАМНУ до національної телемедичної мережі.

Завдяки підключенню до телемедичної мережі, лікарі Інституту отримали можливість проводити віддалені консультації, не залишаючи свого робочого кабінету. Це дозволяє дистанційно надавати висококваліфіковану медичну допомогу пацієнтам усіх регіонів України, адже ІПАГ НАМНУ є головним консультантом для мережі регіональних перинатальних центрів, створених у рамках національного проекту «Нове життя».

Можливість проведення термінових медичних консультацій, які допомагають скоротити час прийняття рішень, для перинатології особливо актуальна, адже тут мова йде про здоров'я матері і новонародженого. А від дотримання правила «Золотої години» в екстрених випадках залежить життя обох.

Разом з консультаційною допомогою, телемедична мережа дозволяє проводити дистанційне навчання та підвищення кваліфікації персоналу регіональних клінік, а також вивчати міжнародний досвід, беручи участь у медичних конференціях в інтерактивному режимі. 

«Сьогодні медицина – це не тільки високоінтелектуальна, але і вісокоінженерная сфера. Я впевнений, що телемедицина є одним з найактуальніших напрямків, над розвитком якого ми працюємо разом з МТС. Ми зробили правильний крок, рік тому підписавши з компанією МТС меморандум про спільні дії в області розвитку телемедицини. У багатьох наших інститутах вже створені телемедичні центри, які дозволяють нам давати віддалені консультації в реальному часі, завдяки чому ми можемо зберегти здоров'я і допомогти десяткам тисяч людей», – зазначив президент Національної Академії Медичних Наук України Андрій Михайлович Сердюк.

«Проекту «Мобільна медицина» вже три роки. За цей час ми побудували базову мережу, яку можна використовувати для подальшого розвитку телемедицини, підключення будь-яких медичних установ. Це фундамент, на якому можна будувати всю будівлю. До кінця року до мережі буде підключено близько тридцяти медичних установ. У цьому проекті використовуються складні телекомунікаційні рішення. Але, головна особливість навіть не в тому, що це інноваційний проект, аналогів якому в Україні не існує, а те, що цей проект дозволяє вирішувати важливе соціальне завдання: підвищує доступність високоспеціалізованих медичних послуг для жителів регіонів, тобто дає можливість пацієнтові отримувати відповідну медичну допомогу в потрібному місці в потрібний час», – зазначив генеральний директор «МТС Україна» Іван Золочевський.

МТС підключила до телемедичної мережі всі корпуси Інституту: лабораторний, акушерський, дитячий, забезпечивши найширший спектр консультантів в області педіатрії, акушерства і гінекології. Побудована «остання миля» з'єднує Інститут з оптоволоконною транзитною мережею МТС, на базі якої створена національна телемедична мережа, зроблена розводка між корпусами та всередині будівель Інституту, встановлено обладнання для організації відеоконференцій, комп'ютерна техніка та спеціальне програмне забезпечення для передачі медичних даних.

«Перед нами стоїть велике завдання – передати весь досвід, накопичений за більш ніж тридцять років роботи нашого Інституту, як головного центру охорони матері і дитини, регіональним перинатальним центрам. До тепер у наших провідних фахівці був дуже щільний графік виїздів для того щоб цілодобово надавати допомогу молодим фахівцям і пацієнтам цих перинатальних центрів: ділитися практичним досвідом, проводити лекції та семінари на місцях. Тепер, завдяки підключенню до телемедичної мережі, ми маємо можливість робити все це, не покидаючи свого робочого кабінету. Це допоможе в нашій щоденній роботі, дозволивши нам консультувати більше пацієнтів, швидше приймати рішення в екстрених випадках і ще більш тісно співпрацювати з фахівцями інших інститутів, підключених до телемедичної мережі, наприклад з дитячими кардіохірургами Інституту ім. Амосова», – зазначив директор Інституту педіатрії акушерства та гінекології Національної академії медичних наук України Юрій Антипкін.