19 травня 2020 року відбулося засідання Бюро Президії НАМН України, на якому було розглянуто питання про епідеміологічну ситуацію в наукових установах.
В постанові Бюро Президії НАМН України наголошено, що керівникам установ НАМН України, які мають клінічні бази, необхідно взяти до обов’язкового врахування в організації роботи клінічних підрозділів зміни до пункту 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 04 травня 2020 р. № 332 :
На період карантину забороняється закладам охорони здоров’я проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім:
– надання медичної допомоги на території областей, м. Києва, в яких заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків;
– надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
– надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
– надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
– надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
– проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації та планових операцій, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя.
Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації або плановою операцією, підлягають обов’язковому тестуванню на наявність короновірусу SARS-CoV-2 методом полімеразної ланцюгової реакції.
В зв`язку з цим керівників наукових установ НАМН України зобов`язано вжити заходів щодо впровадження лабораторного тестування на SARS-CoV-2.
Зобов`язано ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» вжити заходів щодо збільшення можливостей лабораторного тестування на SARS-CoV2 методом ПЛР на власних площах, створити в Інституті референс-лабораторію для установ НАМН України; надавати організаційно-методичну допомогу установам НАМН України з питань впровадження технологій лабораторного тестування на SARS-CoV-2 з урахуванням рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України; розробити методичні рекомендації для наукових установ НАМН України, щодо організації роботи в умовах виходу з карантину та на весь період епідеміологічної небезпеки по COVID-19.