До ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» звернувся пацієнт 65 років з вираженим болем у ногах, ділянками синюшності та скаргами на неможливість проходити більше 50 м.
Попередньо йому було встановлено діагноз – облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок, через оклюзію стегново-підколінного сегменту на правій нозі та стеноз стегново-підколінного сегменту на лівій.
До відома. Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок – серйозна патологія, яка розвивається роками і при відсутності терапії може призводити до некрозу і значного зниження рухливості. Розрізняють дві стадії закриття – звуження (стеноз) і повне перекриття (оклюзія). На останній стадії може настати гангрена ноги.
В ході передопераційного обстеження у пацієнта було виявлено критичний стеноз дистального відділу правої коронарної артерії. Для уникнення інтраопераційних ускладнень прийнято рішення виконати стентування коронарної артерії.
Другим етапом лікування виконано стегново-підколінне аутовенозне шунтвання на правій нижній кінцівці. Для лікування стенозу стегнової артерії на лівій нозі прийнято рішення виконати мініінвазивне ендоваскулярне втручання, а саме балонну ангіопластику поверхневої стегнової артерії.
Після проведеного оперативного втручання у пацієнта зникли ознаки ішемії та больовий синдром, збільшилась дистанція ходьби, зменшилась синюшність.
Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»
https://www.surgery.org.ua/News/Details/5c2f6c30-5396-4537-8d19-64b0ce9d0da4