Збережена кінцівка

1894

З однієї з обласних лікарень до Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова було направлено пацієнта, який скаржився на виражений больовий синдром в обох нижніх кінцівках, особливо в правій гомілці, де біль ставав нестерпний при ходьбі більше 20 метрів. Причиною таких скарг була атеросклеротична закупорка (оклюзія) здухвинних артерій, які є основним магістральним шляхом кровопостачання нижніх кінцівок, довжиною 14 сантиметрів.

Існувала реальна загроза ампутації кінцівки.

Клінічна ситуація була ускладнена супутньою патологією: тяжкою ішемічною хворобою серця, інсулінзалежним цукровим діабетом та морбідним ожирінням (значна надмірна вага).

Традиційні, класичні судинні операції, а саме аорто-стегнове шунтування мало великі ризики для пацієнта. Тому в таких випадках за міжнародними клінічними протоколами операцією вибору визначаються мініінвазивні, ендоваскулярні втручання.

Під місцевим знеболенням з невеликого проколу на руці, було виконано відновлення кровотоку по здухвинним артеріям. Завдяки балонній дилятації було розширено діаметр судин та встановлено спеціальні стенти, які розширюючись, втискаються в стінки судин, зберігаючи таким чином їх збільшений просвіт.

Кровотік в кінцівках було відновлено. Біль зник та значно збільшилась дистанція ходи. За два дні пацієнт вже повернувся додому та веде звичайне життя.

Медична допомога надається у відповідності до Постанов КМУ д 5 вересня 2018 р. № 707 “Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів” та 3 березня 2021 р. № 181 “Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання спеціалізованої медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук”

Джерело: ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України”