Збір коштів на пам’ятний знак медичним працівникам – учасникам Революції Гідності та АТО

822

На сессії Вінницької обласної ради 24 березня 2017 року було прийнято рішення про встановлення на території медичного коледжу ім. Д.К. Заболотного  пам’ятного знаку медичним працівникам – учасникам Революції Гідності та АТО.
Таке рішення було прийнято в тому числі і через те, що серед загиблих медиків є випускники Вінницького медичного коледжу (Вашеняк В., Герасимчук Д., Рокіцький С.)
На ім'я президента НАМН України В.Цимбалюка надійшов лист від ГО "Всеукраїнський союз ветеранів АТО" (вінницький округ) з проханням розповсюдити серед медиків, працівників НАМН України та державних установ академії, інформації про надання посильної благодійної допомоги для здійснення проекту – спорудження та встановлення пам'ятного знаку медичним працівникам – учасникам Революції Гідності та АТО.

(Макет майбутнього пам'ятника – на фото.)

Кошти на спорудження меморіалу збирають небайдужі громадяни, в тому числі і самі медики. Станом на 30 березня зібрано 35270 грн.

Кошти можна перераховувати на карту ПриватБанку 4149 4378 5810 3102  на ім’я Счастлива Є.Ф. (призначення платежу "благодійний внесок на пам’ятник медикам")

Контакти оргкомітету: 096 8691005, 095 7825446 (Козак Юрій Дмитрович)

Також збір коштів на виготовлення памятного знаку відбувається за підтримки Всеукраїнський Благодійний Фонд "За Своїх"

Реквізити фонду: БО "ВБФ "За Своїх" ідент. Код 38635486, ПАТ "УкрСиббанк" МФО 351005 р/р 26001444614500."

В призначенні платежу вказувати наступне: Благодійний внесок на пам’ятник медикам.

Збір коштів триватиме до 30 червня 2017 року. 

 У часи політичних перипетій та воєн медичні працівники продовжують виконувати свої професійні обов’язки, не зважаючи на ризик втратити життя. Переважна більшість медиків ідуть на фронт добровільно, декотрі з них, на жаль, не повертаються.
На сьогоднішній день загинуло 72 людини, які надавали медичну допомогу з 22 областей України. Серед них 33 – мали фахову медичну освіту.

 ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВТРАТИ МЕДИКІВ 

Київська  область — 5  ( 2 )
Одеська  область — 1 ( 1 )
Дніпропетровська — 8 ( 2 )
Черкаська — 2 ( 1 )
Полтавська — 6 ( 2 )
Хмельницька — 6 ( 3 )
Кіровоградська — 6 ( 4 )
Чернігівська — 1
Вінницька — 6 ( 5 )
Тернопільська — 2 ( 1 )
Житомирська — 2 ( 1 )
Миколаївська — 2
Чернівецька — 2 ( 2 )
Херсонська — 4 ( 3 ) – один з загиблих  родом  з  Криму
Львівська — 8 ( 3 )
Сумська — 2
Івано-Франківська — 3 ( 1 )
Закарпатська — 2
Волинська — 2 ( 2 )
Донецька — 1
Рівненська — 1

Цей меморіал буде знаком  поваги та вшанування пам’яті медиків з усієї України, які віддали своє життя, надаючи допомогу захисникам суверенітету та територіальної цілісності нашої країни.

Проект втілює  группа авторів – Данилюк Борис та Данилюк Ольга,  (Івано-Франківська), Каспрук Віталій голова ВООНСХУ, залужений художник України Оврах Володимир (Вінниця).

До складу оргкомітету входять:

  1. Козак Юрій Дмитрович – голова оргкомітету, лікар, член Всеукраїнського союзу ветеранів АТО, учасник медичної служби Майдану;
  2. Андрієвський Іван Юрійович, директор Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного, кандидат медичних наук, доцент кафедри соціальної медицини та охорони здоров’я ВНМУ ім. Пирогова;
  3. Паненко Василь Васильович, головний лікар дитячої обласної лікарні, Голова депутатської комісії з питань охорони здоров’я Вінницької міської ради;
  4. Грачов Андрій Сергійович, начальник відділу допомоги учасникам АТО Вінницької ОДА, військовий лікар, учасник АТО.

Також до ініціативної групи входять

  • Богомолець Ольга Вадимівна, Голова комісії Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Народний депутат України, Заслужений лікар України, доктор медичних наук (Київ),
  • Корчинська Оксана Анатоліївна, громадська діячка, волонтерка, Народний депутат України (Київ),
  • Тимошенко Юрій Володимирович, Народний депутат України, учасник Революції Гідності та АТО (м. Коломия, Івано-Франківська обл.)
  • Угрин Мирон Миронович, почесний президент Асоціації імплантологів України, Заслужений лікар України (Львів).

В рамках відкриття пам’ятника плануються й інші заходи та урочистості, зокрема визначено формат, попередній тираж та макет фотоальбому з біографіями медиків, що загинули та світлинами медицини Майдану та АТО.  Прохання до всіх колег, які ще не надіслали фотографії і мають таке бажання, зробити це  на адресу: vikart72@ukr.net

Більше інформації на сайті Вінницького медичного коледжу: http://vmc.vn.ua/

Дякуємо за небайдужість!
Увічнимо пам'ять про наших колег разом!