Розроблення і впровадження методу високочастотного електрозварювання біологічних тканин для лікування захворювань сітківки і судинної оболонки

889

На базі відділення вітреоретинальної і лазерної мікрохірургії ДУ «Інституту очних захворювань і тканинної терапії ім. В.П. Філатова »НАМН України, спільно з Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона розроблений і впроваджений метод високочастотного електрозварювання біологічних тканин для лікування захворювань сітківки і судинної оболонки. Це дозволило істотно підвищити ефективність лікування внутрішньоочних новоутворень. Так на сьогоднішній день відділення вітреоретинальної хіругії є єдиним в Україні, де виконується ендорезекція доброякісних і злоякісних пухлин сітківки і судинної оболонки.

Ангіоматозний вузол сітківки при хворобі Гиппель-Ліндау. Виконується високочастотне електрозварювання сітківки навколо ангіоматозного вузла перед його видаленням.

 

 

 

 

Ангіоматозний вузол видалений. Ложе вузла чисте, вузол знаходиться на відстані без геморагічних ускладнень.

 

 

 

 

Меланома хоріоідеї. Практично безкровне видалення пухлини вітреотома після відмежування її осередками високочастотного електрозварювання.

 

 

 

 

Меланома видалена. Ложе пухлини чисте, пухлина знаходиться на відстані без геморагічних ускладнень.