Щорічно 25 травня у всіх країнах відзначають Всесвітній день щитоподібної залози.
За статистикою на різні види патології щитоподібної залози страждає до третини всього населення планети.
Щитоподібна залоза – це ендокринний орган, який відіграє надзвичайно важливу роль в життєдіяльності організму людини. Щитоподібна залоза виробляє гормони, які регулюють обмін речовин в організмі, гормони щитоподібної залози також відіграють важливу роль під час вагітності. Виникнення патології щитоподібної залози залежить від низки причин, в тому числі, пов’язаних з екологією і, насамперед, від рівня йодного забезпечення.
Після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році слід зазначити, що найзагрозливішою патологією є рак щитоподібної залози.
У 2007 році ООН визнала, що розповсюдженість тиреоїдного раку в постраждалих регіонах пов’язана з радіоактивним впливом.
На базі ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України» створено реєстр хворих на рак щитоподібної залози, який на сьогоднішній день налічує більше 18000 хворих.
На даний час в інституті пацієнт отримує повний обсяг діагностики та лікування захворювань щитоподібної залози. Пацієнти можуть отримати висококваліфіковану медичну допомогу у консультативній поліклініці. Також в нашому інституті пацієнти можуть отримати діагностичне та спеціалізоване лікування у відділенні радіойодтерапії.