Вперше в ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» виконали операцію Ферраці через мініінвазивний доступ

54

Одним із важливих досягнень української кардіохірургії є важливі та складні операції на серці, які проводять мініінвазивно, тобто, без традиційних великих розрізів.

– Ще 15 років тому ми не уявляли собі таких операцій і не вірили в успішність їхнього проведення, – говорить д.м.н. Костянтин Руденко. Він виконав понад 700 операцій Ферраці з розрізом грудини, але тепер такі операції виконує за новою методикою через мініінвазивний доступ.

Наш пацієнт Дмитро Неміш тільки в 60 років відчув проблеми із серцем. Чоловік навіть подумати не міг, що живе із таким складним діагнозом як гіпертрофічна кардіоміопатія.

– Я раніше працював у поліції, неодноразово проходив ВЛК, все життя важко працював, будував будинок, мав чимале господарство, але тільки в ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» мені розповіли, що моє серце має вроджену ваду і може зупинитися в будь-яку хвилину, – ділиться чоловік.

Рік тому у Дмитра сталося велике горе – раптово помер син від серцевої недостатності. Але сьогодні чоловік розуміє, що і в сина могла бути гіпертрофічна кардіоміопатія. І якби вчасно йому поставили діагноз, то він мав би ще довге і щасливе життя.

Тому будьте обережними, адже дуже часто захворювання має безсимптомний або малосимптомний перебіг. Відповідно пацієнти можуть звертатися до лікаря при виявленні відповідного сімейного анамнезу, при встановленні шумів в серці при фізикальному огляді або при отриманні “аномальних” результатів ЕКГ.

До типових ознак порушення відносять:

– швидка стомлюваність;

– задишка;

– прискорене серцебиття;

– набряк ніг, щиколоток, стоп або живота;

– підвищення артеріального тиску;

– больові відчуття у грудях, особливо під час фізичних навантажень;

– запаморочення та втрата свідомості.

ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» є експертним центром хірургічного лікування гіпертрофічної кардіоміопатії, який за кількістю втручань і результатами є лідером в Європі.

 

Джерело інформації: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»

https://amosovinstitute.org.ua/2024/04/12/vpershe-v-instituti-amosova-vikonali-operatsiyu-ferratsi-cherez-miniinvazivnij-dostup/