4 червня – Міжнародний день боротьби з карієсом

1867
Щороку 4 червня увесь світ відзначає Міжнародний день боротьби з карієсом. Цей день був заснований з ініціативи стоматологів і покликаний звернути увагу людей на проблему стану зубів.
Всі знають і про карієс, і про необхідність догляду за ротовою порожниною. Проте жорстока статистика свідчить, що 80-90% дітей з молочними зубами мають карієс, близько 80% підлітків також стикаються з такою хворобою, крім того, більш ніж у 95% дорослих хоч раз лікували карієс.
Карієс – це патологічний процес, при якому відбувається демінералізація і розм’якшення твердих тканин з наступним утворенням порожнини, яка може призвести до пульпіту чи навіть періодонтиту.

Карієс зубів викликають мікроорганізмами, що прикріплюються до зубної поверхні. Вони спричиняють руйнацію емалі зуба і тільки від якості гігієни порожнини рота залежить як швидко буде розвиватися хвороба та якої шкоди вона завдасть.

Тож, аби зменшити ризики для себе не забувайте якісно чистити зуби двічі на день, користуватися зубною ниткою та вживати якомога менше цукру та інших шкідливих для зубів продуктів. Пам’ятайте, що карієс на початкових стадіях практично не видно і виявити його може тільки стоматолог, тому принаймні двічі на рік відвідуйте свого лікаря, навіть якщо ваші зуби виглядають здоровими.