Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах «Бронхіальна астма»

3693

Астма є розповсюдженим запальним хронічним захворюванням дихальних шляхів, що вражає 1-18% населення в різних країнах. Характеризується різноманітними симптомами: свистячим диханням, задишкою, скутістю у грудній клітині та кашлем, які змінюються з часом і за інтенсивністю, разом з варіабельною (мінливою) бронхообструкцією. Ці зміни часто викликані такими факторами, як фізичні вправи, алергени або зовнішні подразники, зміна погоди, або респіраторні вірусні інфекції.

Астма продовжує залишатися однією із головних проблем охорони здоров’я в світі.

Зважаючи на актуальність проблеми Національною академією медичних наук України, Міністерством охорони здоров´я України, Державною установою «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського Національної академії медичних наук України», Національною медичною академією післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Асоціацією пульмонологів України розроблено «Адаптовану клінічну настанову, засновану на доказах «Бронхіальна астма».

Дана настанова рекомендується для лікарів всіх ланок надання медичної допомоги: сімейних лікарів, терапевтів, пульмонологів, алергологів, кардіологів, реабілітологів, студентів медичних ВИШів.

«Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах « Бронхіальна астма» присвячена актуальній проблемі пульмонології – бронхіальній астмі. Вона базується на сучасній доказовій базі, за прототипи були взяті останні перегляди загальноприйнятих міжнародних стандартів ведення хворих на астму (GINA), національний досвід, дослідження національних вчених. Наведені визначення та класифікації бронхіальної астми, сучасні епідеміологічні дані щодо її поширеності, показники смертності і летальності. Детально висвітлені питання етіології, патогенезу та діагностики захворювання. Описані сучасні підходи до лікування хворих на бронхіальну астму, докладно висвітлені критерії оцінки ефективності лікування, наведені алгоритми лікування хворих на бронхіальну астму при стабільному перебігу та при загостренні,  що дозволить уніфікувати вимоги до надання якісної медичної допомоги таким пацієнтам і підвищить ефективність їх лікування у різних відділеннях багатопрофільних лікувальних закладів.

Переглянути «Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах «Бронхіальна астма» у форматі PDF.