Андрій Сердюк, президент Національної академії медичних наук України, академік

1401

Поєднання медичної науки і практики

27 грудня 2012 року у Полтаві урочисто відкрили Обласний перинатальний центр. З цієї нагоди зібрались під новоствореною медбудівлею сотні полтавців.

Голова Полтавської ОДА назвав появу медичного закладу третинного рівня в обласному центрі подією надважливою, і з ним погодились столичні гості: Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, заступник Міністра охорони здоров’я ОлександрТолстанов.

Ірина Акімва назвала Полтавський перинатальний центр одним із кращих в Україні, який, на її переконання, стане взірцем для багатьох регіонів. Сам же проект “Нове життя”, на думку Акімової, є найзворушливішим із тих, які нині реалізують в Україні.

«Полтавський обласний перинатальний центр – родзинка та гордість проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» – наголосила перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова. Вона разом із медиками Полтавщини взяла участь у першій он – лайн конференції.

Під час таких конференцій лікарі консультуватимуться зі спеціалістами із інших регіонів з питань тяжких акушерсько –гінекологічних та неонатологічних випадків. Консультуватимуться медики Полтавщини з провідними спеціалістами Національної академії медичних наук України та Інституту педіатрії , акушерства та гінекології України. Такими послугами вже користується Кіровоградський перинатальний центр. Подібні теле – зали будуть влаштовані в усіх обласних перинатальних центрах.
 

Андрій Сердюк, президент Національної академії медичних наук України, академік :

– Я мав честь побувати в перинатальному центрі і можу сказати, що це унікальний центр. Тут вперше втілено найтісніший зв’язок між центром і наукою Полтави та за її межами.

Наскільки потрібні такі телезали, цього ж дня переконалися полтавські медики. Вони разом зі столичними колегами розглядали конкретні випадки в гінекологічній та акушерській практиках.

Довідка:

Полтавський обласний перинатальний центр є закладом ІІІ рівня надання медичної допомоги, створеним на базі Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.Скліфосовського в рамках реалізації ініціатив Президента України Віктора Януковича.
Реконструкцію корпусу Полтавської обласної клінічної лікарні було розпочато у червні 2012 року. Загальна кошторисна вартість робіт становила 67,8 млн грн, із них 28,2 млн грн – вартість медичного обладнання.
Заклад обладнаний сучасною апаратурою. У перинатальному центрі також створено навчально-практичний тренінговий центр для підготовки акушерів-гінекологів, неонатологів, анестезіологів, сімейних лікарів, середнього медичного персоналу лікувально-профілактичних закладів області.

ІІІ-й міжнародний семінар „Медична фізика – сучасний стан, проблеми, шляхи розвитку. Новітні технології”

“Я маю сподівання що ядерна медицина буде розвиватися. Ми сподіваємося, що в перспективі, в рамках меморандуму із КНУ ім.Т.Шевченка, буде створено факультет ядерної медицини,із окремим корпусом та новим обладнанням.”