ЧИ МОЖЕ ЛАЗЕРНА ІГРАШКА ВИКЛИКАТИ ПОШКОДЖЕННЯ ОЧЕЙ?

168

Сьогодні не всі батьки знають про те, що навіть лазерні іграшки, здавалося б невинні, можуть становити серйозні небезпеки, особливо для очей. Дорослі впевнені, якщо це іграшка, значить безпечно за визначенням та часто недооцінюють потенційні ризики.

Але проблема в тому, що за останні кілька років виробництво лазерів стало набагато дешевшим, а потужність променя набагато більша, ніж десять-двадцять років тому. Відповідно, подешевшали й іграшки із такими небезпечними доповненнями. Тому дитячий пістолет з лазерним наведенням практично можна вважати зброєю, принаймні для очей вона руйнівна. Світити в очі лазерним випромінюванням з дитячого пістолета небезпечніше, ніж дивитися прямо на сонце.

Ось декілька потенційних небезпек:

Пошкодження очей. Лазерне випромінювання може завдати серйозної шкоди очам, особливо якщо він спрямований прямо в них. Діти, граючи з лазерними указками чи іграшками, можуть випадково потрапити лазером у свої чи очі інших дітей.

Надмірна потужність. Деякі лазерні іграшки можуть мати більшу потужність, ніж це допустимо для іграшок. Це збільшує ризик пошкодження очей, особливо у разі неправильного використання.

Відображення лазерного випромінювання. Промінь лазера може відбиватися від різних поверхонь, що може призвести до того, що лазерне випромінювання потрапить у вічі дитини чи оточуючих.

Незадовільна якість: Дешеві або несертифіковані лазерні іграшки можуть мати низьку якість, що підвищує ризик виникнення проблем безпеки.

Для запобігання подібним небезпекам батьки та опікуни можуть вживати ряд таких заходів:

Вибір безпечних іграшок. Придбайте лазерні іграшки лише у надійних виробників та переконайтеся, що вони відповідають стандартам безпеки.

Навчання правилам використання. Поясніть дітям правила безпечного використання лазерних іграшок та попередьте їх про ризики для зору.

Моніторинг гри. Слідкуйте за тим, як діти використовують лазерні іграшки, та забороняйте направляти лазерне випромінювання в очі.

Зберігання в недоступних місцях. Зберігайте лазерні іграшки в місцях, недоступних для маленьких дітей, щоб уникнути випадкового доступу.

ЗАГАЛЬНЕ ПРАВИЛО – СЛІД БУТИ ОБЕРЕЖНИМИ ПРИ ВИКОРИСТАННІ БУДЬ-ЯКИХ ЛАЗЕРНИХ ПРИСТРОЇВ І НАВЧАТИ ДІТЕЙ ПРАВИЛАМ БЕЗПЕЧНОГО ПОВОДЖЕННЯ З НИМИ.

Якщо очі були травмовані лазерним випромінюванням, пошкодження не обов’язково буде необоротним. Найчастіше зір поступово відновлюють протягом кількох тижнів чи місяців. Важливо своєчасно звернутися до лікаря-офтальмолога, тільки він зможе оцінити вашу ситуацію та надати необхідні рекомендації.

Джерело інформації: ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України»

https://institut-filatova.com.ua/chy-mozhe-lazerna-ihrashka-vyklykaty-poshkodzhennia-ochej/