Президент НАМН України В. Цимбалюк взяв участь в урочистостях з нагоди випуску лікарів і провізорів 2020 р. НМУ імені О.О.Богомольця

2144

26 червня 2020 року на майданчику біля морфологічного корпусу НМУ імені О.О.Богомольця відбулися урочистості з нагоди випуску лікарів і провізорів. Збори, присвячені цій події, проходили з дотриманням усіх норм і вимог, передбачених карантином у зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19.

Відкрив збори перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин. Він представив почесного гостя – президента НАМН України, академіка НАМН України, професора, завідувача кафедри нейрохірургії В.І.Цимбалюка. Участь у заході взяли також проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи, професор О.М.Науменко, проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В.Земсков, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А.Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л.Скрипник, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор О.М.Власенко, декани факультетів.

Особливі умови внесли свої корективи до звичного за 176 випусків сценарію урочистостей. Із 1550 молодих фахівців медичної галузі (серед них 245 громадян інших держав), що цього року отримують диплом лікаря або провізора, в урочистостях взяли участь 42 випускники, серед яких відмінники навчання і активісти в науковій, спортивній, громадській діяльності та сумлінні студенти. Сьогодні 26 випускників одержали дипломи з відзнакою: Аліса Білявська, Віктор Богдан, Єлєна Бойко, Аліна Вінська, Павло Козинець, Ксенія Мазанко, Віктор Невмержицький, Марія Сайфуліна, Катерина Струбчевська і Тетяна Яцура з медичного факультету №1, Інна Божук, Уляна Решетюк, Уляна Когут, Валерій Орел, Вікторія Комар, Наталія Пелешок і Вікторія Кокул з медичного факультету №2, Анна Безпала, Анна Зелінська, Аліна Лисогор, Єлизавета Омельченко, Марія Павлушенко, Ілана Палець і Марія Савчина з медичного факультету №3, Ольга Дем’яненко зі стоматологічного факультету і Каур Сандіп (Індія).

Із привітальним словом до випускників звернувся Юрій Леонідович Кучин. Він наголосив на високій відповідальності професії лікаря, яку обрали ці юнаки та дівчата, продемонструвавши під час навчання неабиякий рівень знань і бажання вдосконалюватись, зростати у професійному плані. Юрій Леонідович вважає, що лікареві або провізорові важливо виховати в собі і пронести через усе своє життя почуття поваги до колег і вчителів, пацієнтів, хоч би з якими проблемами вони зверталися по допомогу. І не в останню чергу – почуття поваги до себе самого – людини, яка отримала диплом Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.

Випускників-2020 привітав Олександр Миколайович Науменко. Він запросив для вручення спеціальних сертифікатів Ольгу Бабадустову зі стоматологічного факультету, Віктора Невмержицького з медичного факультету №1, Валерія Орла з медичного факультету №2, Тетяну Повх з медичного факультету №4 та Івана Приму з медичного факультету №1. Цих п’ять імен за відмінні успіхи у навчанні, активну участь у науковій роботі і громадському житті занесено до Книги пошани НМУ імені О.О.Богомольця.

Привітав випускників і Сергій Володимирович Земсков. Він же запросив для вручення дипломів із відзнакою першого проректора з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професора Ю.Л.Кучина. Відмінники по черзі підходили до Юрія Леонідовича і під оплески присутніх отримували жадані дипломи про успішне завершення свого навчання в Університеті.

Потім узяв слово проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи, професор О.М.Науменко, який оголосив список 23 випускників, за сумлінне навчання, високі спортивні досягнення і активну участь у науковій діяльності та громадському житті Університету відзначених Подякою Вченої ради НМУ. Це Віктор Невмержицький, Іван Прима і Марія Сайфуліна з медичного факультету №1, Антон Наговіцин з медичного факультету №2, Анна Безпала, Марія Павлушенко, Ілана Палець, Марія Савчина, Вікторія-Світлана Галіч, Валерія Савіна, Дар’я Фоменко і Максим Денисюк з медичного факультету №3, Тетяна Повх, Юлія Мирончук, Андрій Дмитренко, Олександр Ковальчук, Вадим Бабюк та Іван Корчемний з медичного факультету №4, Оксана Гаврилова з медико-психологічного факультету, Ольга Дем’яненко, Ольга Бабадустова і Єлєна Оголь зі стоматологічного факультету і Денис Перевертайло з факультету підготовки лікарів для Збройних сил України.

Перед випускниками виступив президент НАМН України Віталій Іванович Цимбалюк, який зазначив, що Академія чекає до своїх лав саме тих, хто протягом шести років навчання в НМУ проявив себе з найкращого боку, продемонстрував справжню жагу до знань і схильність до науки.

Від імені всіх деканів випускників привітала декан медичного факультету №3 (педіатричного), професор О.В.Виговська, яка порадила молодим медикам знайти і не втрачати в житті і праці мудрого вчителя і наставника, який був би гідним прикладом для наслідування і взірцем людяності та моральності. Від імені всіх випускників з подякою керівництву Університету, деканам і викладачам виступили Віктор Невмержицький та Інна Божук.

Після цього Ю.Л.Кучин закрив урочисте зібрання.

За матеріалами прес-служби НМУ ім. О.О. Богомольця