ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України» у співпраці з Державною науково-технічною бібліотекою України та за підтримки Міністерства освіти та науки України отримали колективний доступ до найбільших у світі наукових баз даних Web of Science Core Collection та Scopus
Web of Science Core Collection
Web of Science Core Collection – провідна база даних цитувань в світі. Вона містить записи статей з найбільш впливових журналів у світі, включаючи журнали, що знаходяться у відкритому доступі, матеріали конференцій і книги. Деякі з них датуються 1990 р.
Повний список журналів, охоплених Web of Science Core Collection, можна знайти в розділі Головний ПЕРЕЛІК журналів – https://mjl.clarivate.com/home.
Список журналів за напрямком травматологія ортопедія можна завантажити за посиланням – https://ito.gov.ua/novini-ta-podii/perelik-zhurnaliv-za-spetsializatsijeyu-travmatologiya-ortopediya.html
Функції баз даних, які стали доступними для наших співробітників.
Відкритий доступ
Статус відкритого доступу надається на платформі Web of Science завдяки співпраці з некомерційною організацією Impact Story (https://our-research.org/), яка нещодавно запустила базу знань контенту, що знаходиться у відкритому доступі. Ця база знань дозволяє знаходити і встановлювати зв’язок законного контенту, що знаходиться у відкритому доступі, зі статусом Gold або Bronze (безкоштовний контент на сайті видавця) і Green (наприклад, автор самостійно архівує в репозитарії). Ця співпраця дозволяє підвищити результативність пошуку та оптимізувати роботу зі статтями, наданими у відкритому доступі, не тільки за допомогою надання додаткових посилань, але і відображення їх в порядку пріоритету за якістю версії даного контенту, коли доступні кілька версій статті. З питань повторного використання або заявок на ліцензію завжди звертайтеся до власника авторських прав. Додаткові відомості про контент, що пропонується у відкритому доступі на Web of Science, можна переглянути на сайті http://info.clarivate.com/openaccess.
Scopus
Scopus – найбільша єдина база даних, яка містить анотації та інформацію про цитованості рецензованої наукової літератури з вбудованими інструментами відстеження, аналізу і візуалізації даних. База індексує понад 23500 видань від 5000 міжнародних видавництв. Найчастіше це область природничих, суспільних і гуманітарних наук, техніки, медицини та мистецтва.
Scopus – друга після Web of Science найбільша в світі база даних. 5 березня 2019 року виповнилось 15 років з моменту її заснування.
Її власник – один з найбільших та найстаріших видавничих будинків Elsevier. Своєю назвою він завдячує старинному видавничому будинку Эльзевиров. Видавництво було засновано ще в 1880 році в Амстердамі.
Найвідоміші університети та дослідницькі організації визнають цінність інформації Scopus. Вони використовують цю базу для оцінки науково-дослідницької роботи. Також за інформацією до бази звертаються Scopus рейтингові агентства THE, QS World University Rankings, Financial Times та інші для складання світових рейтингів університетів.
Наявність опублікованих робіт в базі Скопус значно впливає на рейтинг вченого в професійній спільноті. Статті є показником його авторитетності, служать основою для підрахування індексу цитування для отримання грандів.
Скопус щоденно оновлюється. Тому користувачі завжди мають змогу найти актуальну та повну інформацію. На сьогодні Скопус – це:
– Понад 22000 рецензованих журналів (що включають 3643 журнала Open Access)
– 145000 книг
– 280 найменувань Trade Publications
– 562 книжкові серії
– Приблизно 8 млн. конференційних докладів з понад 100000 конференцій;
– 28 млн. патентних записів від 5 світових патентних відомств;
– Неопубліковані статті (“Articles-in-Press”) доступні з понад 3850 журналів.
В базі можливо знайти понад 60 млн. записів: 33 млн. записів з цитованими посиланнями, починаючи з 1996 року (84% з яких мають анотації) та понад 21 млн. записів до 1996 року.
Більш докладно з інформацією щодо реєстрації та роботи з базами можна ознайомитися на сайті ДУ «ІТО НАМНУ» https://ito.gov.ua на сторінках https://ito.gov.ua/novini-ta-podii/rejestratsiya-ta-robota-v-bd-scopus.html та https://ito.gov.ua/novini-ta-podii/rejestratsiya-ta-robota-z-servisom-web-of-science.html