Поїздки на лікування за кордон відкрили новий напрям у медицині та дали надію мільйонам людей на здоров’я та життя. У світі медичний туризм – додаткове джерело доходів у бюджет, в Україні ж ця галузь поки що поза межами державної політики.
Президент НАМН Віталій Цимбалюк взяв участь у засіданні "круглого столу" на тему: "Медичний туризм в Україні: проблеми та перспективи", який провів Комітет з питань охорони здоров'я у Верховній Раді.
Від Національної академії медичних наук до участі в обговоренні актуальної теми був запрошений також директор НІССХ ім. М.М. Амосова Василь Лазоришинець.
Крім того серед запрошених були народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, зацікавлених міністерств і відомств, представники посольств, громадських організацій, що займаються «медичним туризмом», юристи, адвокати, представники страхових організацій, керівники медичних закладів, а також представники громадськості та ЗМІ.
Як зауважує Президент НАМН Віталій Цимбалюк:
"Медичний туризм досить жваво поширюється нині у світі. До прикладу наше відділення функціональної стереотаксичної нейрохірургії (ДУ Інститут нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова НАМН України), яке мало сотні, а то й тисячі пацієнтів з республік колишнього СРСР — вони і зараз готові були б до нас їхати…
Більше того, до нас рвуться пацієнти з арабських країн: вони вже встигли оцінити рівень медичної допомоги, яку можна отримати в Україні, — у зіставленні з ціною, яка за це виставляється.
До того ж в українських медичних ВНЗ навчається чимало студентів з цих країн — тож, повертаючись додому, вони вже зорієнтовані на українську медицину, знають її можливості."
Головні питання практичного обговорення перспектив розвитку медичного туризму в Україні:
- Які завдання є першочерговими на сьогодні для розвитку в’їзного медичного туризму в Україні?
- Якою має бути державна політика для залучення інвестицій та впровадження комплексної програми дій для всіх учасників ринку медичного туризму?
- Які проблеми стоять на заваді розвитку та які перспективи має ця динамічна галузь в нашій державі?
- Які послуги вже надають в Україні або готові надавати іноземним пацієнтам у сфері медицини, в тому числі з пластичної хірургії, кардіохірургії, офтальмології, стоматології, репродуктивної медицини та клітинної терапії тощо?
- Чи зможемо ми виступити гідним «конкурентом» і запропонувати медично та туристично привабливі проекти і для іноземців, і для своїх громадян?
Щороку до України приїздить на лікування майже 50 тисяч пацієнтів з Німеччини, Франції, Великої Британії, США, Росії, Білорусі та Ізраїлю. За рік вони сумарно витрачають близько 125 млн доларів. Але, у свою чергу, українців поки що виїжджає на лікування в 4 рази більше.
За аналітичними висновками InternationalMedicalTravelJournal, медичний туризм сьогодні перетворюється в одну з найбільш швидко зростаючих галузей. І Україна, розвиваючи цей напрямок, навіть може скласти конкуренцію іншим країнам в деяких галузях медицини, адже у нас також є висококваліфіковані спеціалісти, а вартість медичних послуг в рази менша.
Розвиток медичного туризму в Україні не тільки зміцнить позитивний імідж українських лікарів та приведе до нашої країни нових пацієнтів з-за кордону, але й сприятиме покращенню стану галузі охорони здоров’я в цілому, у тому числі залученню інвестицій та здійсненню нового витку у розвитку технологій і підвищенні якості надання медичних послуг в нашій державі.
За матеріалами офіційного веб-порталу Верховної Ради України