НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «ФІЛАТОВСЬКІ ЧИТАННЯ – 2015», ПРИСВЯЧЕНА 140-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АКАДЕМІКА В.П. ФІЛАТОВА
21-22 травня 2015 в Одесі відбудеться науково-практична конференція з міжнародною участю «Філатовські читання – 2015», присвячена 140-річчю від дня народження геніального вченого, основоположника вітчизняної наукової школи офтальмології, засновника і першого директора Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України (Українського інституту експериментальної медицини, 1936 р.) академіка Володимира Петровича Філатова.
Академік Володимир Петрович Філатов є творцем трьох нових наукових напрямів: пересадка рогівки, тканинна терапія і кругле стебло, які вийшли далеко за межі офтальмології.
Він одним з перших у світі розробив методи пересадки рогівки і в 1931 році успішно провів унікальну операцію з трансплантації трупної рогівки, що поклало початок новій ері розвитку вітчизняної трансплантології. Йому належить особлива роль у розвитку вчення про біогенні стимулятори, на основі якого була розроблена тканинна терапія.
Філатов В.П. вперше почав застосовувати методику консервації тканин, які підлягають трансплантації й довів, що лікувальна пересадка консервованих тканин є новим біологічним принципом лікування в медицині. Одним з видатних його винаходів є метод круглого «крокуючого Філатовського стебла», який відкрив нову еру в розвитку пластичної та реконструктивної хірургії.
За допомогою Філатовського стебла відтворюються повіки, ніс, вушна раковина, підборіддя, губи та ін. А також усуваються контрактури, анкілози суглобів, з його допомогою вирівнюються западини і опуклості при рельєфній пластиці.
За своє видатне життя академік В.П. Філатов виховав не лише практичних лікарів, а й цілу плеяду талановитих вчених, славу і гордість вітчизняної та світової медицини, серед яких академік Пучківська Н.О., професора: Бродський Б.С., Кальфа С.Ф., Войно-Ясенецький В.В., Скрипниченко З.М., Шпак Н.І., Бархаш С.А., Пахомова О.І. і багато інших. Зумів створити наукову школу офтальмологів-філатовців, яка й до цього часу продовжує розвиватися і залишається лідером в галузі офтальмології не тільки в Україні, але й у світі.
І сьогодні конференція «Філатовські читання» – це масштабний захід загальнодержавного рівня в сфері охорони здоров'я, що включає актуальну науково-практичну програму: засідання, наукові доповіді та дискусії, курси підвищення кваліфікації, виставки та спеціальні експозиції, на якому надається можливість вченим, дослідникам, практикуючим лікарям-офтальмологам і фахівцям суміжних напрямів (неонатологам, радіологам, хіміотерапевтам, фармакологам і біологам) обмінятися досвідом, підвищити рівень кваліфікації і розширити професійні зв'язки.
Дводенна програма конференції присвячена таким пріоритетним напрямкам: патологія рогівки ока, кератопластика, травми і опіки очей та їх придатків, патологія кришталика, глаукома, новоутворення ока та орбіти і сучасні органозберігаючі методи їх лікування, діабетичні ураження очей, вітреоретинальна патологія, застосування лазера при офтальмопатології, реконструктивна хірургія, патологія судинної оболонки, сітківки та зорового нерва, офтальмопатології дитячого віку, аномалії рефракції, патологія окорухового апарату.
На пленарних, секційних засіданнях та стендової секції будуть представлені презентації та доповіді українських і зарубіжних фахівців.
В рамках конференції 20-21 травня відбудуться дводенні курси підвищення кваліфікації: 1) запальні захворювання очей, 2) діабетичні ураження органу зору.
Наприкінці кожного курсу відбудеться «круглий стіл» у форматі питання-відповідь і тест, за результатами якого видається сертифікат.
Під час роботи конференції буде проходити спеціалізована експозиція у виставковому павільйоні, де будуть представлені сучасне обладнання, унікальні технології і фармпрепрарати провідних вітчизняних і зарубіжних компаній.
Вперше в рамках конференції буде представлена експозиція «Територія відкриттів» – виставка унікальних приладів, обладнання та інструментарію, створення яких належить вченим-філатовцам. Експозиція надає можливість побачити розроблені академіком В.П. Філатовим та інженером-техніком О.П. Марцинківським трепани для наскрізної пересадки рогівки, перший у світі офтальмологічний лазер, розроблений проф. Л.А. Линником та ін.
Таким чином, конференція «Філатовська читання» привносить у вітчизняну офтальмологію багато сучасних досягнень, нові ідеї та форми їх реалізації.
Надає можливість об'єднатися вченим, дослідникам, практикуючим лікарям і фахівцям суміжних напрямів для досягнення головного результату медичної науки – поліпшення стану здоров'я населення та профілактики захворювань.
Головна Новини Новини медицини «ФІЛАТОВСЬКІ ЧИТАННЯ – 2015» ДО 140-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АКАДЕМІКА В.П. ФІЛАТОВА