Заява щодо подій навколо академіка Запорожана В. М.

527

 
14 травня на сайті Президії НАМН України розміщено занепокоєння побиттям в м. Одеса ректора Одеського національного медичного університету, віце-президента НАМН України Валерія Запорожана зі співчуттям і побажанням йому швидкого одужання, сподіванням на об’єктивне розслідування. Також визнано передчасним давати будь-які коментарі з цього приводу.

Проте оскільки питання набуло суспільного розголосу з поширенням тенденційних чуток, частина ЗМІ повторюють версію замовного характеру побиття ректора ОНМедУ, натякаючи, що подія пов’язана з службовою діяльністю потерпілого.

Президія НАМН вважає за потрібне категорично спростувати розтиражовані наклепи і офіційно доводить, що академік В.М. Запорожан з 2011 року є віце-президентом НАМН України, скеровує клінічну роботу наукових установ, за колом посадових обов’язків вирішує ряд інших питань. Зокрема, у липні 2014 року саме під його головуванням (як очільника цільової комісії академії) відбувалась передислокація «Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського» з вул. Лаврської на вул. Амосова, 5.

Зауважимо, що В.М. Запорожан в своїх публічних виступах ніколи не наводив припущень про існування будь-яких корупційних схем або проявів в діяльності академії. Її економічна складова неодноразово перевірялась Рахунковою палатою та Державною фінансовою інспекцією України з відкритим і принциповим обговоренням їх результатів.

Зокрема, у квітні поточного року за присутності В. М.Запорожана, Президія НАМН розглянула висновки аудиту використання державних коштів на діяльність установи. Присутній на цьому засіданні Валерій Миколайович жодних нарікань на адресу академії або окремих її членів не висував.

Тож дивують нинішні заяви В. М. Запорожана про те, що постраждав він начебто через свою антикорупційну позицію та роботу в «комісії», про існування якої в академії невідомо.

Прикро, що академік  В.М. Запорожан, абсолютно бездоказово і поспіхом намагається кинути тінь підозри на своїх колег.

Невмотивованою є і заява про начебто переслідування його учнів. Можливо, це спроба виправдати те, що одна з дисертацій, виконаних під його керівництвом, знаходиться на експертизі з приводу можливих запозичень (плагіату) у інших науковців, а інша нещодавно була відхилена колегією МОН України.

Прес-служба Національної академії медичних наук України уповноважена довести засобам масової інформації та громадськості, що окремі заяви академіка Запорожана В.М. є безпідставними і такими, що можуть впливати на авторитет відомого в Україні та за її межами наукового об’єднання вчених-медиків.