Громадське обговорення щодо присвоєння ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» імені О.М. Лук’янової

633

На виконання

  • Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам прав власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» ч.5 ст.3,
  • Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012р. №989 «Про затвердження порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій»

Трудовий колектив державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України» ініціює питання про присвоєння установі імені її багаторічного очільниці академіка Олени Михайлівни Лук'янової. Уся біографія О.М. Лук’янової була пов’язана з Державною установою «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України». Після закінчення в 1949 р. Київського медичного інституту почала працювати в інституті, який в ті часи називався Українським науково-дослідним інститутом охорони материнства і дитинства, де вона пройшла трудовий шлях від аспіранта до директора інституту. Її директорський стаж становить понад 26 років, а загальний трудовий стаж роботи в інституті – 68 років.

За роки свого директорства академік Лук’янова О.М. створила сучасний науково-дослідний інститут, який отримав визнання далеко за кордоном України. Сьогодні інститут є взірцем сучасної науки в галузі педіатрії, акушерства і гінекології та поєднує науку із значним впровадженням в практику результатів наукових розробок, має потужний потенціал і і сучасну матеріально-технічну базу, також розвинуті міжнародні зв’язки з науковими центрами багатьох країн світу. 

З цього приводу Інститут  педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України виносить це питання на суд громадськості і з 12 жовтня по 12 грудня 2017 року оголошує проведення громадських обговорень щодо присвоєння Інститу імені видатного вченого. 

Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій чи усній формі або надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

Юридичні особи подають пропозиції у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх назви та місцезнаходження.



Анонімні пропозиції і зауваження не приймаються і не будуть розглядатись.
 

Поштова адреса, електронна пошта, номер телефону, строк і форма для подання пропозицій і зауважень, отримання консультацій тощо:

вул. Платона Майбороди, 8, м. Київ, Україна, 04050;

  • тел.: (044) 483 80 67; (044) 484 18 71
  • факс : (044) 483 80 26;
  • Е-mail: ipag@ukr.net

Контактна особа – Лапшин Володимир Федорович.

Результати громадського обговорення буде оприлюднено після проведення заключної конференції з цього питання 14 грудня 2017 року та обговорення остаточного рішення на засіданні Президії НАМН України.

Отже, якщо Ви вважаєте, що дана наукова установа по праву має носити ім'я академіка Олени Лук'янової, вченого і керівника, що зробила великий внесок у розвиток та становлення Інституту, або маєте протилежну думку, Ви можете взяти участь в громадському обговоренні, надавши свою аргументовану думку одним із запропонованих способів у період з 12 жовтня по 12 грудня 2017 року.

Біографічна довідка: 

Лук'янова Олена Михайлівна (1923 – 2014)

видатний вчений та організатор в галузі охорони здоров’я дитячого і жіночого населення, дійсний член Національної академії медичних наук України (1993) та Академії медичних наук СРСР (1984), дійсний член Національної Академії наук України (1992), дійсний член Російської Академії медичних наук (1992), дійсний член Американської Академії педіатрів (1998), доктор медичних наук (1966), професор (1968), Заслужений діяч науки і техніки УРСР (1982), лауреат Державної премії УРСР з науки і техніки (1980), Державної премії СРСР з науки і техніки (1987), Державної премії України з науки і техніки (2000), президент Асоціації педіатрів України (1982-2005), заступник директора Інституту з наукової роботи (1968-1979), директор Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України (1979-2005). 15 серпня 2014 року Олена Лук’янова пішла з життя.

Лук’янова О.М. одна із провідних учених в галузі педіатрії. Її внеском були фундаментальні роботи з вивчення порушень кальцію і вітаміну D у вагітних жінок і дітей раннього віку, розроблено нову класифікацію різних форм рахіту, методи його профілактики і лікування, створені нові ефективні препарати для попередження і лікування захворювань, пов’язаних з дефіцитом вітаміну D. Лук’янова О.М. – засновник української наукової школи дитячої гастроентерології. Так, були вивчені механізми розвитку захворювань органів травлення у дітей, розроблені методи їх лікування, створені продукти дитячого лікувального харчування. Вона брала активну участь в комплексному вивченні впливу несприятливих екологічних факторів, включаючи наслідки аварії на ЧАЕС на біологічну систему "вагітна жінка-плід-дитина", розроблені методи профілактики і реабілітації екозалежної патології у дітей різних вікових груп.

Лук’янова О.М. майже 30 років була Президентом Асоціації педіатрів України, була членом виконкому Міжнародної Асоціації педіатрів, Всесвітньої та Європейської Асоціацій перинатологів, членом Державної комісії з питань присудження Державних премій України в галузі науки і техніки, членом Наглядової ради благодійного фонду "Україна-дітям", головою Координаційної ради Національної програми "Діти України" та Національної програми "Репродуктивне здоров’я 2001-2005", головним редактором та заступником головного редактора ряду провідних наукових журналів, членом Президії НАМН України. З 1974 р. була членом Комітету радянських жінок СРСР, з 1980 р. – голова Українського комітету міжнародного руху "Лікарі за запобігання ядерної війни", головою Дитячого фонду України. В 1981 р. була делегатом від України на 36 сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Лук’янова О.М. нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора, орденом Жовтневої революції, орденом Великої Вітчизняної війни І ступеня , орденом княгині Ольги III ступеня, орденом "За мужність", орденом Святої Софії, 15 медалями за трудову діяльність та участь у Великій Вітчизняній війні, Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України, Дипломом Міжнародного Академічного Рейтингу "Золота фортуна", срібною Георгієвською медаллю "Честь, слава, труд", Пам’ятною медаллю "За заслуги в розбудові економіки та вагомий внесок у створенні міжнародного іміджу України", Міжнародним Призом Миру, Міжнародною нагородою "Лаври слави", Нагородою тисячоліття за заслуги перед людством, присвоєно звання "Почесний громадянин м. Києва".

Основні наукові праці: "Рахит" (1970); "Ангиохолециститы у детей" (1975); "Клинико-патогенетические аспекты классификации рахита" (1988); "Новые продукты диетического и лечебного питания высокой биологической ценности для беременных женщин и детей" (1991); "The Chernobyl Accident. Thyroid Abnormalities in Children, Congenital Abnormalities and other radiation related information"(1996); "Сучасні уявлення про склерогенез як процес розвитку та прогресування хронічної патології у вагітних і дітей" (2001); "Ревматоидный артрит у детей" (2002); "Чернобыльская катастрофа: Состояние здоровья женщин и детей" (2003); "Ионизирующее излучение и иммунная система у детей"(2003р.); "Чернобыльская катастрофа : состояние костной системы у детей в анте- и поснатальном периоде жизни" (2005); "Витамин D и его роль в обеспечении здоровья детей и беременных женщин" (2005); "Екосистема великого промислового міста України та діти першого року життя" (2005).

Лук’янова О.М. була автором понад 600 наукових робіт, у тому числі 25 монографій, 10 посібників та підручників, енциклопедій, 18 авторських свідоцтв і патентів України. Підготувала 24 докторів і 57 кандидатів медичних наук. Її наукова спадщина та внесок в розбудову охорони здоров’я в галузі охорони здоров’я материнства і дитинства залишаться в історії наукової і практичної медицини та інституту. Її діяльність завжди буде прикладом самовідданої праці та любові до рідного інституту, а наукові ідеї будуть продовжувати втілюватися в життя її учнями. 

Запрошуємо до обговорення!