Лікарі йдуть до людей

629

Рейд здоров’я в селі Мощун Національна академія медичних наук України (президент Віталій Цимбалюк) та КНП Гостомельський центр первинної медико-санітарної допомоги, очолюваний Оленою Юзвак, за сприяння ГСВА (Гостомельської селищної військової адміністрації) організували в селі Мощун чергові фахові консультації та обстеження мешканців села спеціалістами різних інституцій Національної академії медичних наук України.

«Я дуже вдячна своїм колегам з Академії медичних наук України, що вони вже вкотре поспіль знаходять час для виїзних консультацій в нашу громаду,— поділилася думками з нашим кореспондентом Олена Юзвак. — Зараз лікарі, як ніхто мають бути вірні Гіппократовій присязі. Наша КНП навіть під час бойових дій надавала допомогу в Гостомелі пораненим осколками людям, в нас було 40 пацієнтів, на жаль, рани одного з них виявилися несумісними з життям, однак всі інші отримали вчасну допомогу. Все ж після бойових дій люди потребують не меншої допомоги. Пройти необхідне обстеження в столичних закладах ще той квест: доїхати до столиці, вистояти всі черги, побігати по кабінетах. Не всім дозволяє це зробити і стан здоров’я. Сьогодні багато людей зазнали атак хронічних хвороб від пережитого стресу, навіть під час консультацій ми констатуємо в багатьох пацієнтів підвищення цукру в крові тощо. Хочу наголосити, що завдяки лікарям згадуваної Академії ми не тільки консультуємо і робимо первинні огляди, а й багатьох направляємо на безкоштовне додаткове обстеження в сам заклад, який також надає в разі необхідності госпіталізацію».

«Це дуже важливо, що ми взяли саме такий курс, не просто рекомендація, а повноцінна медична допомога,— продовжує слова Олени Юзвак радник президента Академії медичних наук України Олена Євстігнеєва. Ми не тільки робимо безкоштовним лікування в стаціонарних закладах, а безкоштовні операції. Метою виїзних консультацій є досягнення спільного позитивного результату. Це наша місія затверджена з травня 2022 року рішенням виїзного засідання Бюро Президії НАМН України, а саме про виїзні бригади Національної академії медичних наук України, до складу яких входять висококваліфіковані спеціалісти, кандидати наук, провідні фахівці».

Навіть під час виїзної консультації в селі Мощун 12 серпня відбулося, так би мовити, диво зцілення, одна жителька села, Валентина Помпенко, мала проблеми зі слухом, після певних процедур, цього ж дня отримала зцілення, дякуючи лікарям за таку швидку допомогу. У цей день були й інші подяки від людей, які стали пацієнтами згадуваної Академії.

Автор: Валентин Собчук, член Національних спілок письменників і журналістів.

Джерело: Гостомельська селищна рада