Лист науковців проти наклепів на президента НАМН України

425

Колектив Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва та члени наукового товариства гігієністів України, що нараховує понад 5 тисяч чоловік, виступили на захист шанованого в Україні та світі вченого, досвідченого медика та порядного керівника – директора ДУ "Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України", президента Національної академії медичних наук України академіка Андрія Михайловича Сердюка.

Не в силах більше терпіти безпідставних звинувачень, брехливих наклепів та цькування, відверто замовного характеру, колектив вчених та колег А.М. Сердюка звернувся до громадськості та у відповідні органи із відкритим листом.
У зверненні вони висловили прохання зупинити свавілля, встановити правду, захистити ім'я порядної людини і науковця, знаного в світі, що піднімає авторитет України та її медичної науки за кордоном, а у себе на Батьківщині став мішенню для нападок непорядних людей та заздрісних опонентів.

"Шановні панове!

Вже понад рік на очах у нашого колективу відбуваються спроби очорнити славетне ім'я президента Національної академії медичних наук України, директора ДУ " Інститут гігєни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України" академіка Андрія Михайловича Сердюка.

Ми не виступали з жодними заявами чи то вимогами, поскільки вважали, що здоровий глузд, чесність, справедливість і професіоналізм візьмуть гору над безпідставними звинуваченнями, інтригами та дріб'язковими образами недолугих вчених та безталанних лихо-керівників.

Однак сьогодні вже стало зрозуміло, що комусь стало дуже вигідно відволікати увагу громадськості від справжніх проблем, яких у медицині нині дуже багато, і намагатися змістити акценти у площину модних нині корупційних скандалів.

Весь колектив нашого Інституту став свідком підлого цькування А.М. Сердюка.  Усі ми не просто занепокоєні, ми обурені провокаціями і мерзенними звинуваченнями на адресу не лише нашого керівника – вченого, добре відомого далеко за межами нашої країни, лікаря, чесної, принципової, благородної Людини із щирим серцем.

Ми обурені цинічністю і хамством, з якими намагаються зганьбити і скомпроментувати Андрія Михайловича. Якщо у нашій країні і лишилось півтора десятка чесних керівників такого рангу, то Андрій Михайлович входить до першої п'ятірки. Йому не потрібно прикриватися своїми регаліями, за нього можуть вступитися тисячі людей, яким Андрій Михайлович абсолютно безкорисливо допоміг і допомагає, які завдячують йому своїм здоров'ям і життям! Президента НАМН України Андрія Михайловича Сердюка знають, цінують, поважають і люблять тисячі людей: від простих пацієнтів українських клінік до голів іноземних держав.

Ми висловлюємо глибоке обурення з приводу усього, що відбувається, не лише як колектив, який очолює Сердюк Андрій Михайлович, а ще й як громадяни України, яким не байдуже наше спільне майбутнє, що хочуть чесно дивитись в очі своїм дітям і нащадкам та знати, що не промовчали, не дали підлості перемогти благородство, брехні – правду, безглуздю – здоровий глузд.

Настійно просимо Вас розібратися у цій справі. Не йняти віри пліткам і лихослів'ю. Зупинити потоки нахабних чуток, наклепів та провокацій. На противагу брудним методам, якими намагаються заплямувати авторитет науковця і керівника, що його він здобував десятиліттями, поставити і захистити честь, інтелігентність і порядність .

У випадку подальшого тиску, ми будемо змушені звернутись по допомогу до українських та міжнародних правозахисних та громадських організацій із закликом про захист честі та гідності директора нашого Інституту, академіка Сердюка А.М. від свавілля та наклепів з боку корумпованих чиновників."

09.10.2015 р.