21.1 C
Kyiv
Понеділок, 15 Червня, 2026
Головна Новини Масована атака рф на україну: постраждали корпуси Інституту ендокринології та обміну речовин...

Масована атака рф на україну: постраждали корпуси Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П Комісаренка НАМН України

69

Унаслідок чергової масованої атаки РФ на столицю України в ніч на 15 червня зазнала пошкоджень Державна установа «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка Національної академії медичних наук України».

Найбільших руйнувань зазнав лабораторний корпус Інституту — вибито майже всі вікна та пошкоджено приміщення. Також постраждав поліклінічний корпус, де пошкоджено вхідну групу та двері, а також зафіксовано пошкодження клінічного корпусу.

На щастя, серед пацієнтів та працівників Інституту постраждалих немає.

Наразі тривають слідчі дії, а спеціалісти проводять обстеження будівель. Після завершення відповідних заходів спеціальна комісія здійснить оцінку завданих збитків.

Особливе занепокоєння викликає стан Банку зразків тканин Інституту та спеціалізованого холодильного обладнання, у якому зберігаються унікальні біологічні матеріали. Ці зразки є результатом багаторічної праці українських учених та мають виняткове значення для проведення фундаментальних і клінічних досліджень у галузі ендокринології, вивчення захворювань щитоподібної залози, цукрового діабету та інших ендокринних патологій.

Збереження таких біологічних матеріалів є надзвичайно важливим для подальшого розвитку медичної науки, створення нових методів діагностики та лікування, а також участі українських науковців у міжнародних дослідницьких проєктах.

У зв’язку з пошкодженням будівель одним із першочергових завдань є термінове закриття вибитих вікон та забезпечення належних умов для безпечного функціонування холодильного обладнання і збереження наукових матеріалів.

На місце події прибув Президент Національної академії медичних наук України, академік НАН та НАМН України Василь Лазоришинець для координації першочергових заходів щодо ліквідації наслідків атаки та забезпечення безперебійної роботи установи.

Працівники Інституту та Національної академії медичних наук України вже розпочали роботи з усунення наслідків пошкоджень. Найближчим часом буде прийнято необхідні рішення для оперативного відновлення постраждалих приміщень та захисту

У черговий раз закликаємо всіх громадян не нехтувати сигналами повітряної тривоги та під час небезпеки обов’язково перебувати в укриттях. Дотримання правил безпеки рятує життя.

Національна академія медичних наук України висловлює вдячність усім працівникам, рятувальникам та службам, які долучилися до ліквідації наслідків ворожої атаки, та продовжує працювати задля збереження української медичної науки і здоров’я громадян.