«Пробіг наосліп» – в підтримку Інституту очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова

902

Цьогоріч один зі стартів пробігу буде проведено у підтримку Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова Національної академії медичних наук України, який розташований у місті Одеса.
26 травня 2019 року на Майдані Незалежності у м. Києві відбудеться 27-й «Пробіг під каштанами», у якому візьмуть участь понад 10 000 людей. Таким чином, учасники показують свою згуртованість, спільні цінності, шлях до мети, а головне – допомагають дітям.

Один зі стартів цьогорічного пробігу відбудеться в підтримку Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова НАМН України.

Новий старт отримав назву «Пробіг наосліп» і його мета привернути увагу до проблеми втрати зору в ранньому віці.

Впродовж дев’яти років в Інституті ім. В.П. Філатова НАМН України працює група ентузіастів, яка бореться з проблемою
втрати зору та інвалідизації новонароджених недоношених дітей через таке специфічне захворювання як ретинопатія недоношених (РН).
Це захворювання стає причиною більшості випадків повної сліпоти в ранньому віці. Системні огляди новонароджених в трьох областях (Одеська, Херсонська, Миколаївська) і своєчасна допомога дозволили за цей час зберегти зір понад півтисячі дітей.

На базі Інституту планується створити новий підрозділ – Центр запобігання дитячій сліпоті (ЦЗДС). Для майбутнього Центру вже закуплена низка сучасного обладнання та оснащення, серед якого – сучасна педіатрична ретинальна камера з можливістю відео-, фотофіксації стану сітківки PanoCam LT (США). Це обладнання – єдине в Україні.

Детальніше тут