Пішов з життя Юрій Губський (1945 – 2019)

1378

СУМУЄМО
СПІВЧУВАЄМО

ПАМ'ЯТАЄМО
Президія Національної академії медичних наук України з глибоким сумом сповіщає про те, що 18 травня 2019 р. після тяжкої хвороби на 74-му році пішов з життя начальник науково-координаційного управління Президії НАМН України

Юрій Іванович ГУБСЬКИЙ (01.10.1945 – 18.05.2019),

доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика, завідувач відділу біохімічної фармакології Інституту фармакології та токсикології НАМН України.

Губський Юрій Іванович – український біохімік та фармаколог. Член-кореспондент НАМН України з 1994, Головний вчений секретар НАМН України (1993 – 1996), заслужений діяч науки і техніки України (з 1997), доктор медичних наук (з 1985), професор (з 1987).

Основні напрями наукової діяльності: медична біохімія; молекулярна фармакологія та токсикологія; соціальні проблеми паліативної та хоспісної медицини паліативна та хоспісна медицина.

Автор перших україномовних підручників з біоорганічної та біологічної хімії для студентів вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів України.

Під науковим консультуванням і керівництвом Ю. І. Губського підготовлено 17 докторських та 13 кандидатських дисертацій з фармакології, токсикології та медичної біохімії.
Автор понад 650 наукових робіт – статей, монографій, довідників та підручників для вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів України.

В останні роки Ю. І. Губський займався питанням використання новітніх біомедичних технологій в паліативній і хоспісній медицині, організація системи та служби паліативної допомоги населенню в Україні, пошуком нових фізіологічно активних сполук із знеболювальною активністю та вдосконаленням нормативної бази застосування опіоїдних анальгетиків в паліативній онкології.

В зв’язку із смертю Ю.І. Губського, Президія Національної академії медичних наук України висловлює  щире співчуття його рідним та близьким.
Вічна пам'ять!