Запроваджено стипендію в галузі медицини імені академіка Любові Малої. Перші лауреати

503

В ході заходу відбулося нагородження видатних представників науки Харкова і області, передбачених в обласному бюджеті на реалізацію обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини».
Вітали вчених –  ректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна професор В. Бакіров; голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації, голова Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України академік НАН України В. Семиноженко; Президент НАПрН України академік О. Петришин.
В День науки, 17 травня 2019 року, у новій залі Харківської обласної філармонії відбулися урочисті привітання науковців Харківщини. В ході заходу відбулося нагородження видатних та обдарованих науковців м. Харкова та області. Відрадно, що в числі видатних та обдарованих науковців Харківщини є відзнаки і серед медиків-науковців, зокрема на нагородженні був гідно представлений один з наайкращих наукових закладів НАМН України, що нещодавно відсвяткував 100-річчя з дня його заснування, – ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України».

Цьогоріч вперше була запропонована стипендія в галузі медицини імені академіка Любові Трохимівні Малої. Лауреатом цієї стипендії стала д.мед.н Ганна Ісаєва, завідувач відділу комплексного зниження ризику хронічних неінфекційних захворювань ДУ «НІТ ім. Л.Т. Малої НАМН України».

Отримання цієї стипендії співробітником інституту має особливий символічний зміст для зростання вітчизняних вчених-медиків, що характеризує не лише особисті досягнення, а й загалом демонструє колективний поступ всієї наукової установи, зорієнтованої на збереження наукових традицій школи академіка Л.Т. Малої. Саме в останні роки в інституті  впроваджені в наукову роботу новітні генетично-молекулярні методики, підготовлені наукові кадри, розпочато співробітництво з міжнародними науковими організаціями і установами, що суттєво сприяє проведенню сучасних фундаментальних наукових досліджень.

На фото: к.біол.н. В. Гальчинська; н.с. Н. Ярина; к.мед.н. М. Копиця; директор Національного інституту терапії ім. Л.Т. Малої НАМН України, д.мед.н, професор Г. Фадєєнко; д.мед.н. Г.С. Ісаєва; академік В. Семиноженко.