Міжнародний день боротьби з епілепсією (InternationalEpilepsyDay)

709

10 лютого міжнародна громадськість відзначала Міжнародний день боротьби з епілепсією (InternationalEpilepsyDay), який проводиться в другий понеділок лютого, і є ініціативою Міжнародного бюро епілепсії (InternationalBureauforEpilepsy) і Міжнародної протиепілептичної Ліги (InternationalLeagueAgainstEpilepsy) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Метою даного дня є висвітлення проблем, з якими стикаються люди з епілепсією в усьому світі і поліпшення інформування про дане захворювання. Також ця дата підкреслить необхідність розширення досліджень епілепсії.

Міжнародний день епілепсії, є глобальним заходом, щорічно відзначається в 2-й понеділок лютого, з метою підвищення обізнаності про епілепсію в усьому світі. Представництво IBE і ILAE в більш ніж 120 країнах дає прекрасну можливість висвітлити проблеми, з якими стикаються люди з епілепсією, їх сім’ї та особи, які здійснюють догляд, в кожному регіоні світу.

В Україні цей день проводиться вперше за ініціативою Української протиепілептичної ліги, Інституту неврології, психіатрії та наркології НАМН України та Українського Бюро з епілепсії.

Крім цих організацій у заході брали активну участь студенти різних ВУЗів міста Харкова та волонтерські організації.

Міжнародний день епілепсії покликаний звернути увагу суспільства на проблему епілепсії, розширити можливості людей з епілепсією, поліпшити якість їхнього життя.

Було прийнято рішення відзначати цей день поза стінами медичного закладу, що дало змогу показати, що ці пацієнти не є небезпечними та мають перебувати у соціумі, незважаючи на своє захворювання. Захід відбувся у кінотеатрі «Планета кіно» у ТРЦ «Французький бульвар» в місті Харків. Провідні фахівці Інституту неврології, психіатрії та наркології та інших медичних закладів міста Харкова знайшли час та можливість поспілкуватися з пацієнтами та їх родичами про найбільш актуальні питання, пов’язані з цим захворюванням, а хворим дітям було запропоновано цікаві ігрові розваги та пізнавальний мультфільм про проблеми епілепсії.