Міжнародний день боротьби з туберкульозом

635

Жартівливе побажання «Будь здоровий і не кашляй!» сьогодні набуває особливого сенсу.
24 березня відзначається Міжнародний день боротьби з туберкульозом, спрямований на підвищення рівня обізнаності суспільства про туберкульоз – хворобу, яка піддається профілактиці.

Історія відзначення цього дня пов'язана з датою 24 березня 1882 року, коли талановитий німецький вчений Роберт Кох заявив про відкриття ним бацили, що викликає туберкульоз. У свою чергою це зробило реальним виявлення та лікування цього захворювання. Світове співтовариство вирішило відзначити цей факт, і за кілька десятиліть Роберт Кох отримав нобелівську премію з медицини.

Незважаючи на дослідження Коха, хворобу перемогти так і не вдалося, тому в 1993 році Всесвітня Організація охорони Здоров'я офіційно визнала хворобу лихом. Згідно страшної статистики щороку від напасті помирає півтора мільйона чоловік, причому, основна частина жертв населяє країни третього світу.

День боротьби з туберкульозом не стільки повинен налякати і змусити людину в страху бігти до медичних установ, скільки має спонукати її проходити регулярні обстеження, а головне знати, що хвороба виліковна, а отже опускати рук не варто.

В складі Національної академії медичних наук лікуванням туберкульозу займається Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН.
В клініку Інституту можуть бути госпіталізовані хворі з будь якою формою туберкульоза.