Міжнародний день боротьби зі сколіозом

98

Міжнародний день боротьби зі сколіозом – це щорічна подія, яка виникла в 2013 році з ініціативи Асоціації сколіозу Британії. Сколіоз може починатися в будь якому віці, але найчастіше зустрічається серед дітей і підлітків. Важливою є профілактика сколіозу. Увага цьому питанню має приділятися з раннього дитинства.

Більш ніж 100 років ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН» на рівні світових стандартів проводить фундаментальні та науково-практичні дослідні роботи зі сколіозу.

Сучасні вимоги до хірургічного лікування сколіозу полягають у максимальній корекції деформації хребта під час хірургічного втручання,  надійній стабілізації хребтових сегментів та запобіганню втрати операційної корекції, що особливо важливо у дітей та підлітків з незавершеним ростом скелету. Корекція деформації дає не тільки косметичний ефект, хоча і це має важливе значення, особливо для дівчат, які складають переважну більшість пацієнтів зі сколіотичною хворобою, але значно підвищує якість подальшого дорослого життя.

Уперше в світі в ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН»  була розроблена технологія хірургічного лікування ювенільного сколіозу з використанням “зростаючої” полісегментарної конструкції “МОСТ-2”.

Навідь зараз, під час російсько – української війни в закладі проводяться надскладні оперативні втручання у паціентів зі сколіозом. Дитячі вертебрологи приймають участь у міжнародних та національних конференціях, проводять просвітницьку роботу серед дітей та батьків, проводять профілактичні огляди підлітків.

Джерело інформації: ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН»

Вигляд хворої до операції

Рентгенограма хворої до операції

Рентгенограма хворої після операції

Фото хворої після операції