Науково-практична конференція «П’ятий національний форум імунологів, алергологів, мікробіологів та спеціалістів клінічної медицини (за участю міжнародних спеціалістів)»

521

24-25 травня 2023 року ДУ «Інститут мікробіології та імунології ім. І. І. Мечникова Національної академії медичних наук України», як провайдером заходів безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників, проведено науково-практичну конференцію «П’ятий національний форум імунологів, алергологів, мікробіологів та спеціалістів клінічної медицини (за участю міжнародних спеціалістів)» (зареєстрована МОЗ України за №5503671).

У форматі on/off-line зареєструвались та взяли участь у роботі конференції майже 1000 спеціалістів з України, Болгарії, Словаччини. Кількість переглядів на момент трансляції заходу становила близько 20 тис.

Робота конференції розпочалась з привітання учасникам Форуму від директора Інституту професора Валерія Мінухіна та покладанням квітів до пам’ятника лауреату Нобелівської премії Іллі Мечникову, ім’я якого має честь носити Інститут.

Перша пленарна доповідь директора Інституту професора Валерія Мінухіна «Сьогодення ДУ “Інститут мікробіології та імунологіїім. І.І. Мечникова НАМН України (результати роботи за 2020 – 2022 рр.)» розкрила найважливіші теоретичні та прикладні досягнення, які отримані Інститутом, проведену науково-координаційну та організаційно-методичну роботу, а також вклад у наближення нашої перемоги над ворогом.

Теми подальших доповідей охоплювали актуальні питання фундаментальної та прикладної мікробіології, паразитології, клінічної та лабораторної імунології та алергології; сучасні медичні технології діагностики, профілактики та лікування найпоширеніших хвороб людини.

Секційні засідання були присвячені нагальним викликам за темами «Мікробіологія, імунологія, алергологія, паразитологія», «Внутрішня медицина (GASTRO HUB)», «ДІА-ЛОГІЯ 2023 (Дерматологія. Імунологія. Алергологія)».

У рамках Форуму було проведено майстер-клас «Вибрані питання практичної мікробіології», який передбачав особисту участь працівника сфери охорони здоров’я в освітній події у місці її проведення.

Усі доповідачі зійшлися на думці, що незважаючи на важкі часи та скрути, які спіткали нашу країну у зв’язку з російським вторгненням, українські науковці та практики працюють і будуть працювати на благо нашої країни і наближати кожен на своєму місці нашу ПЕРЕМОГУ.

До роботи конференції видано збірку тез. Запис конференції буде доступний на сайті https://yuston.info/event.html.

Інформація надана ДУ «Інститут мікробіології та імунології ім. І. І. Мечникова НАМН України».