Науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України» (дев’ятнадцяті Марзєєвські читання)

382

19 жовтня 2023 р. в ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» пройшла науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України» (дев’ятнадцяті Марзєєвські читання).

Конференцію присвячено 140-річчю з дня народження Олександра Микитовича Марзєєва – видатного вченого, засновника санітарно-епідеологічної служби України, фундатора першого в Україні науково-дослідного інституту комунальної гігієни, чиє ім’я з гордістю і честю несе ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України», продовжуючи його ідеї з врахуванням сучасних викликів системи громадського здоров’я.

В роботі конференції взяли участь близько 460 учасників – провідні науковці країни, викладачі ВНЗ, лікарі, хіміки, біологи, екологи, фізики, фармакологи та фахівці інших професій майже з усіх регіонів України. Серед учасників конференції були представники Національної академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров’я України, наукових та практичних закладів охорони здоров’я України та міністерства освіти України, Держпродспоживслужби України.

Здебільшого розглянуті питання були присвячені обговоренню основних міжнародних процесів, ініційованих ВООЗ та різними структурами ООН, дотичним до розвитку системи громадського здоров’я в Україні. Були обговорені пріоритетні напрямки сучасної профілактичної медицини, шляхи вирішення проблем забруднення навколишнього середовища та його впливу на здоров’я населення в сучасних умовах. І особливо акцентовано увагу присутніх на питаннях впливу наслідків війни на стан фізичного і психічного здоров’я населення, розвитку безпекових стратегій захисту від воєнних дій, зміни клімату та соціального тиску. Окреслено напрямки наукової діяльності для відновлення України.

За результатами конференції підготовлено збірку тез доповідей науково-практичної конференції «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ», яку розміщено на сайті Інституту http://www.health.gov.ua/www.nsf/all/u03-06-02-12?opendocument

Детальніше на сайті Інституту: http://www.health.gov.ua/www.nsf/all/u05-02-254