коротко про головне
14 вересня 2017 року члени Президії НАМН України зібралися на чергове засідання, перше після літньої перерви. Збори виявились дуже жвавими, плідними та насиченими, адже академіки одразу взялися за розгляд актуальних тем.
Зокрема розпочали свою колегіальну роботу із розгляду розширенного питання "Про стратегічні напрями розвитку наукових досліджень з гематології і трансфузіології", в рамках якого заслухали виступи директорів 2-х профільних інститутів академії:
професора Анатолія Тимченка, директора ДУ «Інститут гематології та трансфузіології НАМН України» та професора Василя Новака, директора ДУ «Інститут патології крові та трансфузійної медицини».
Відрадно відзначити, що цим засіданням члени президії відродили практику виступу молодих вчених із визначними дослідженнями. Як повідомлялося раніше, цьогоріч при НАМН України відновилась діяльність Ради молодих вчених НАМН, в числі завдань якої – підтримка наукової діяльності молодих спеціалістів від медицини. Зауважимо, що виступ на зібранні заслужених і іменитих вчених для науковців-початківців – це один із кроків до визнання, схвалення і зокрема росту їх наукового рівня.
Вдалим і визнаним дебютом у цьому плані стала доповідь старшого наукового співробітника ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» кандидата медичних наук Наталії Горбань на тему «Сучасні підходи до лікування жінок з проліферативними захворюваннями». Досвідчені професори та академіки настільки пройнялися і захопились обговоренням, задавали доволі серйозні питання доповідачці, що президент НАМН України Віталій Цимбалюк, навіть порівняв презентацію доповіді із захистом дисертації. Насамкінець, члени президії озвучили свої враження і жоден не приховував захоплення з приводу талановитої підростаючої зміни фахівців. Аби підкреслити урочистість моменту навіть закріпили успішну презентацію, відзначивши науковицю пам'ятним дипломом, який президент НАМН радо вручив авторці дослідження.
Не менш ґрунтовний аналіз, але вже щодо адміністративних питань, провела помічник президента НАМН України, голова Ради молодих вчених к.мед.н. Анна Рибачук. Її моніторинг був присвячений стану та активності офіційних інтернет-сторінок наукових установ НАМН України. Оскільки, зважаючи на реалії часу, це найперший комунікативний засіб між пацієнтами та установами, а також найзручніший спосіб поширення інформації про спектр та рівень складності допомоги, що її сьогодні надають наукові інститути НАМН України. Усі зауваження, результати порівняння та побажання було вирішено взяти до уваги, відкоригувати недоліки та врахувати у подальшій роботі.
Обговорили члени президії також поточні та господарські справи: а саме готовність установ академії до опалювального сезону та інші.