Робочий візит президента НАМН до м. Харкова

475

Офіційний візит 
Цього тижня президент НАМН України академік Віталій Цимбалюк перебував у м. Харкові з робочим візитом. Програма поїздки була доволі насиченою, оскільки на території обласного центру розташовані 9 наукових установ, підпорядкованих НАМН України.

Спершу Віталій Цимбалюк взяв участь в урочистому відкритті VI-го з"їзду нейрохірургів України, що традиційно проводиться раз на 4 роки. Це вперше, коли провідні фахівці збирались у м. Харкові. Президент НАМН України, відомий нейрохірург, з великим зацікавленням взяв участь у події, адже провідні фахівці з усієї країни з'їхалися сюди обмінятися думками, досвідом, напрацюваннями.

Серед ключових тем для обговорення на харківському з'їзді – функціональна нейрохірургія в Україні, практичні питання розробки та впровадження методик та інноваційних підходів в лікуванні різних захворювань цієї галузі медицини, а також стандартизація і управління якістю надання нейрохірургічної допомоги. 

Відвідав Віталій Іванович цього передсвяткового тижня і Харківський національний медичний університет, був приємно вражений унікальним анатомічним музеєм при університеті, а також мав нагоду вітати чисельну 18-тисячну армію науковців – майбутніх медиків та їхніх викладачів із професійним святом, на урочистостях, присвячених Дню медичного працівника. Він побажав  співробітникам та студентам університету здоров’я, родинного благополуччя, щастя й достатку. У своїй промові Віталій Іванович зазначив:

«Відвідавши анатомічний музей, музей історії ХНМУ, я вражений глибоким минулим харківської вищої медичної школи, переліком тих унікальних особистостей, відомих у всьому світі. Відчувається чудове поєднання давнини з молодістю. Ми переживаємо нелегкі часи, особливо для старшого покоління. Нашу молодь очікує щасливе майбутнє, життя у реальній європейській державі, заможній та квітучій, але для цього нам потрібен мир та наполегливість.  Кожному, хто прагне досягти своєї мети, треба мати певний взірець людини, на яку хочеться рівнятися. Для мене такою особистістю став академік Андрій Петрович Ромоданов, а в Харківському національному медичному університеті є багато прикладів видатних особистостей, які можуть слугувати формуванню ціннісних орієнтацій в обраній професії».  

На фото: президент НАМН України Віталій Цимбалюк з ректором ХНМУ Володимиром Лісовим в анатомічному музеї університету

Ознайомився президент НАМН і з роботою 6-ти з 9-ти академічних інститутів, що діють у м. Харкові:

  •       Інститут загальної та невідкладної хірургії  ім. В.Т. Зайцева НАМН України
  •       Інститут медичної радіології ім. С.П.Григор’єва НАМН України
  •       Інститут Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України
  •       Інститут неврології, психіатрії і наркології НАМН України
  •       Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України
  •       Інститут проблем ендокринної патології ім.В.Я. Данилевського НАМН України


Загалом керівник НАМН залишився задоволеним рівнем харківських наукових інститутів, відзначив високий науковий потенціал, досягнення та корисну допомогу, що їх надають в установах, і це попри ситуацію із недофінансуванням, у якій з початку року опинились всі державні установи академії.

  
ДУ "Інститут неврології, психіатрії і наркології НАМН України"                                                  ДУ "Інститут Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України"

  
ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім.В.Я.Данилевського НАМН України"

Принагідно очільнику НАМН вдалося поспілкуватися і з керівництвом області та міста та досягти порозуміння у питанні фінансової підтримки 9-ти харківських наукових установ НАМН з міського бюджету, поскільки 70% пацієнтів цих інститутів становлять саме мешканці Харкова та Харківської області.

Також відвідав Віталій Цимбалюк Військово-медичний клінічний центр північного регіону, де поспілкувався із військовими медиками та оглянув поранених, що лікуються в його стінах.