Пацієнтка ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» із самого пекла війни – Костянтинівки Донецької області.

52

Ніколаєнко Світлана приїхала до ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» із самого пекла війни – Костянтинівки Донецької області.

Там пройшло усе її найкраще життя, хоча й було воно нелегким. Жінка пригадує, що дуже важко працювала. У розпалі війни переїхала до Київської області.

Через важкі обставини життя, її здоров’я геть похитнулося.

-У мене постійно боліла голова і були сильні болі в спині, які я списувала на тяжку працю, але я не звертала на це уваги, – розповідає Світлана. Коли уже було нестерпно терпіти, вона все ж таки звернулася до фахівців ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України». Тут діагностували – розшарування низхідної грудної аорти. Високий артеріальний тиск – 200 був цьому причиною. Це смертельно небезпечний стан можна було запобігти правильним лікуванням гіпертензії.

Світлані потрібно було провести корекцію вищевказаної вади. Було прийнято рішення про ендопротезування враженої ділянки аорти. Проте в її випадку це було неможливо, бо розшарування поширювалося на саму дугу аорти. Тому застосували гібридне, двоетапне лікування.

Першим етапом жінці пересадили одну з трьох судин, які відходять від дуги аорти для того, щоб створити місце для встановлення та закріплення ендопротезу. Другим етапом в той же день було виконано ендопротезування (TEVAR).

Операцію вдалося зробити завдяки підтримці лікарів з Німеччини. Вони передали дороговартісний ендоваскулярний протез для нашої пацієнтки.

Дякуємо судинному хірургу Алексанру Гомберту, який був постійно з нами на зв’язку та все організовував з їхньої сторони.

Цінуємо підтримку європейських друзів у такі важкі часи для України.

Після операція пані Світлана почувається добре і впевнена, що у 60 її життя тільки починається. Оптимізм і жага до життя – тепер головне кредо її життя.

А ще Світлана закликає, щоб люди ходили на обстеження і отримували рекомендації кардіолога до того, як з вами трапиться катастрофа.

Дякуємо нашим лікарям за ще одне врятоване життя: Віталію Кравченку, Богдану Черпаку, Ігорю Дітківському та Юрію Тарасенку.

 

Джерело інформаці: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМНУкраїни»

https://amosovinstitute.org.ua/2024/02/29/nikolayenko-svitlana-priyihala-do-institutu-amosova-iz-samogo-pekla-vijni-kostyantinivki-donetskoyi-oblasti/