Увага – аневризма аорти. Бомба сповільненої дії

668

Пан Василь все частіше почав відмічати біль вище пупка, наче хтось розпирає з середини. Стан погіршився ще й тим, що в спину також почало віддавати. Спочатку відмахувався, не звертав увагу. Пізніше, після фізичного навантаження, почав відмічати «начебто серце в живіт перемістилося». Дружина та діти наполягли на обстеженні. Діагноз – аневризма черевного відділу аорти, що ускладнилась розшаруванням. Обстеження, передопераційна підготовка, операція, після операції відділення інтенсивної терапії, декілька днів стаціонарного лікування та виписка на амбулаторне спостереження – все промайнуло у пана Василя, як за одну мить. А могло бути все по іншому і не так позитивно. Тому що при масивному розриві аневризми 95% пацієнтів вмирають ще до приїзду швидкої.

До відома: Аневризма черевної аорти — це мішкоподібне розширення найбільшої та однієї з найважливіших артеріальних судин в організмі людини. За рахунок черевної аорти, кровопостачаються всі органи та системи черевної порожнини, заочеревенного простору та малої миски, нижні кінцівки.

Аневризма черевної аорти доволі розповсюджена патологія, яка протікає безсимптомно. При чому, перші її прояви/ознаки частіше виявляються при діагностичному ультразвуковому досліджені.

Нехтування проблеми може призвести до грізних ускладнень: хронічного порушення кровопостачання органів (наприклад ниркової недостатності) або гострого їх ураження з розвитком гангрени кишківника, кінцівок або летального кінця.

Лікування аневризми черевної аорти лише оперативне.

В ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» накопичено самий великий досвід лікування пацієнтів з аневризмою черевної аорти в Україні. Щороку більш 40% всіх операцій виконуються у відділені магістральних судин і це без урахування операцій, які виконують співробітники відділення в інших лікувальних закладах.

Сучасні технології дозволяють не лише виконувати «класичне» протезування аневризми аорти через розріз передньої черевної стінки, а проводити мініінвазивне (через маленькі розрізи в паховій ділянці) ендоваскулярне протезування аневризми.

Контактна інформація за посиланням: https://www.surgery.org.ua/News/Details/a2cf30a7-6989-4210-8be7-518194f63605

Звертайтеся до професіоналів! Будьте здорові!