Засідання Президії НАМН України

612

Питання
Рішення
Призначення
27 березня 2019 р. в конференц-залі ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України» відбулось чергове засідання Президії НАМН України.

Розпочалось засідання із оголошення переможця конкурсу «За кращий колективний договір 2018 року», який серед столичних медичних закладів проводила Київська міська профспілка працівників охорони здоров’я. Керівництво КМППОЗ в особі почесного члена  Лариси Канаровської та голови профспілки Сергія Кубанського завітали на засідання аби особисто вручити диплом переможця директору одного з провідних академічних інститутів – ДУ «Інститут отоларингології ім. Коломійченка НАМН України» , чий колективний договір було визнано кращим за минулий рік. Директору установи академіку Дмитрові Заболотному вручили відзнаку, квіти і грошову премію колективу та побажали і надалі утримувати лідерство у визначних питаннях керівництва та забезпечення гідних умов та прав працюючих .

Далі члени Президії приступили до розгляду питань порядку денного. Заслухавши виступи академіків-секретарів відділень  клінічної медицини НАМН України Юрія Антипкіна та теоретичної і профілактичної медицини Димитрія Базики про затвердження звітів керівників наукових установ про результати діяльності цих установ у 2018 році, що були розглянуті 18 – 19 та 20 – 21 березня 2019 р. Загальними зборами відділень, Президія затвердила звіти та підтримала висновки керівників відділень.
Затвердила Президія також кандидатури переобраних директорів інститутів. За результатами виборів керівників наукових установ по відділенням НАМН України,  Президія постановила призначити на посади з 27 березня цього року наступних директорів:

– по відділенню клінічної медицини:

• Антипкіна Юрія Геннадійовича (директором ДУ «Інститут педіатрії,акушерства та гінекології ім.акад. О.М. Лукянової НАМН України»);
• Фещенка Юрія Івановича (ДУ « Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім.Ф.Г.Яновського НАМН України»);
• Усенка Олександра Юрійовича  (ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім О.О.Шалімова НАМН України»);
• Пасечнікову Наталію Володимирівну ( ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім.В.П.Філатова НАМН України»);
• Колесника Миколу Олексійовича  (ДУ «Інститут нефрології НАМН України»).

– по відділенню теоретичної та профілактичної медицини :

•  Тронька Миколу Дмитровича (ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка НАМН України»);
•  Задорожну Вікторію Іванівну (ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України»);
•  Красносельського Миколу Віллєновича (ДУ «Інститут медичної радіології ім. С.П.Григор’єва НАМН України»);
•  Мінухіна Валерія Володимировича (ДУ «Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова НАМН України»).

З питанням підготовки національної доповіді про стан здоров’я населення України до членів Президії звернувся директор ДУ «Інститрут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» академік Андрій Сердюк.
Заслухавши доповідь Головного ученого секретаря член-кореспондента НАМН України Володимира Міхньова Президія постановила оголосити та провести конкурс на кращі науково-дослідні роботи, що виконувались в наукових  установах у 2018 році за бюджетом НАМН України.

У розгляді поточних питань увагу приділили затвердженню змісту чергового номеру Журналу НАМН України та нагородженню за досягнення співробітників НАМН України.