Науково-практична конференція з міжнародною участю «VIII наукова сесія «Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології» від 26-27 листопада 2020 року

1125

26-27 листопада 2020 року у м. Дніпро відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «VIII наукова сесія інституту гастроентерології НАМН України. Новітні технології в теоретичній і клінічній гастроентерології».

У конференції взяли участь провідні вчені України, а також всесвітньо відомий учений із Іспанії проф. Jose M. Mato та професор Цуркан С.І. – професор кафедри гастроентерології, лікар гастроентеролог із Кишиніва (Молдова).

Конференція проводилась в онлайн режимі. Зареєструвались для участі лікарі гастроентерологи, загальної практики – сімейної медицини, терапевти, хірурги, сонологи, ендоскопісти та дитячі гастроентерологи. Загалом за 2 дні трансляцію подивились близько 6000 фахівців.

Науковий керівник конференції – д. мед. наук, професор, Заслужений лікар України, директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”, головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології і дієтології Юрій Миронович Степанов відкрив конференцію, зазначивши, що, починаючи з 2013 року, Інститут традиційно організовує і проводить свої щорічні наукові сесії, які набули широкої популярності в колі лікарів та науковців нашої країни.

Професор Степанов Ю.М. підкреслив, що внаслідок епідемії COVID-19 задля виконання умов карантину, ми перенесли термін проведення конференції з червня місяця на листопад. Але зберегли нашу традицію і сьогодні представляємо великій кількості лікарів України та навіть, зарубіжних країн, останні досягнення в діагностиці та лікуванні патології органів травлення та захворювань, які з ними пов’язані.

Лікарі та науковці прослухали лекції провідних вчених України і світу, фахівці Інституту гастроентерології поділились своїм досвідом та науковими результатами. Були представлені досягнення власних наукових досліджень і розробок в галузі гастроентерології, а саме епідеміології, етіології, патогенезу, діагностики і лікування патології у дорослих і дітей.

На конференції були представлені провідні терапевтичні школи України – міст Києва, Дніпра, Львова, Харкова, Полтави, Ужгорода, Вінниці, Запоріжжя, Тернополя.

У рамках конференції були проведені: 7 пленарних засідань, 3 сателітних симпозіуми: «Новітні технології в гастроентерології», «Доказові аспекти діагностики та лікування захворювань печінки» та «Особливості перебігу та лікування захворювань органів травлення в умовах пандемії COVID-19».

В рамках сателітного симпозіуму «Новітні технології в гастроентерології» було проведено інтерактивне опитування лікарів щодо діагностики та лікування захворювань органів травлення та визначені переможці, які нагороджені призами.

Доповіді провідних учених України і зарубіжжя були присвячені патології підшлункової залози, гепатобіліарної системи, захворюванням верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, передраковим станам в гастроентерології, захворюванням кишечника, а також профілактиці, діагностиці і лікуванню хвороб органів травлення, у тому числі під час пандемії COVID-19.

Проф. Mato de la Paz Josė Maria (Іспанія) представив увазі присутніх цікаву доповідь на тему «Терапія S-аденозілметіоніном (SAME) при захворюваннях печінки».

Науковці різних міст України представили 15 стендових доповідей, в яких висвітлили результати власних досліджень.

Всі учасники конференції прийняли активну участь в обговоренні лекцій, які представили провідні вчені, задавали питання і висловлювали свої думки.

За результатами проведеної конференції схвалена резолюція:

1. При веденні пацієнтів на гастроентерологічну патологію час пандемії COVID-19 слід зосередити зусилля на попередженні їх зараження коронавірусною інфекцією.

2. Продовжити вивчення епідеміології, патогенезу найбільш соціально значущих, широко розповсюджених і тяжких захворювань органів травлення (гепатиту та цирозу печінки, неспецифічного виразкового коліту, хвороби Крона, виразкової хвороби, хронічного гастриту, хронічного та гострого панкреатиту у дорослих і дітей), продовжити дослідження передракових станів, їх своєчасної діагностики і можливостей корекції.

3. Продовжити впровадження відомих сучасних та пошук нових методів діагностики, лікування та профілактики хвороб органів травлення.

Інформація надана ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України»

«VІІI наукова сесія інституту гастроентерології НАМН України. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології» від 26.11.2020 р.

«VІІI наукова сесія інституту гастроентерології НАМН України. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології» від 27.11.2020 р.