Прес-конференція

691

Це спільна акція науково-дослідних установ Національної академії медичних наук України та громадських організацій, зокрема ГО "Київське віче" та інших, приурочена до Всесвітнього дня здоров'я. 
У п'ятницю, 21 квітня, в інформаційному агентстві УНІАН відбулась прес-конференція "Національна академія медичних наук України: співпраця науки з громадськістю" з нагоди Дня відчинених дверей в кількох інститутах академії.

Участь у прес-конференції взяв президент НАМН України Віталій Цимбалюк,
а також інші учасники та організатори аkції:
Людмила Петренко – президент Міжнародної діабетичної асоціації України;
Олена Терещенко – член координаційної ради Всеукраїнської громадської організації “Київське віче”;
Андрій Гук – голова ради ГО "Асоціації медиків Революції Гідності", заст. директора ДУ Інститут нейрохірургії НАМН України;
Олена Шкрабтак – представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Головною метою прес-конференції було вкотре закцентувати увагу населення на важливості для здоров'я людини профілактичних оглядів та обстежень, що допомагає упередити різноманітні важкі захворювання.

Національна академія медичних наук України, у складі якої діють 36 різнопрофільних науково-дослідних установ, як флагман вітчизняної медичної науки, відстоює принципи охорони громадського здоров'я. Нині створення системи охорони здоров’я України, яка дозволить організувати медичну допомогу кожному мешканцю в потрібний час, у потрібному місці, у необхідному обсязі та з мінімальними витратами — це вимога часу.

"Охорона громадського здоров’я — це сукупність науково-практичних, законодавчих, організаційних, адміністративних та інших заходів, спрямованих на пропагування та зміцнення здоров’я, запобігання хворобам та продовження життя шляхом зусиль та інформаційного вибору суспільства, громадських та приватних товариств та громадян," – наголосив президент НАМН Віталій Цимбалюк.

Тому Національна академія медичних наук України вкотре зробила крок на зустріч і запросила громадян, що потребують кваліфікованої допомоги, та учасників АТО на профілактичні обстеження до найкращих фахівців установ НАМН України у суботу, 22 квітня.

Зокрема у вихідний день відчинили свої двері 4 інститути:
ДУ " Інститут нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова НАМН України"
ДУ " Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України"
ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України"
ДУ "Інститут отоларингології ім.проф. О.С.Коломийченка НАМН України".

У медичних закладах найвищого рівня медичної допомоги громадяни, що виявили бажання пройти профілактичне обстеження, мали змогу отримати консультації профільних спеціалістів (нейрохірургів, невропатологів, кардіологів, ендокринологів, неврологів, травматологів), а також при потребі пройти обстеження (рентген легенів, електрокардіограму, УЗД щитоподібної залози та внутрішніх органів, аудіограму тощо).

Основний акцент було зроблено на обстеження воїнів, що брали участь у військових діях на сході України. Поскільки в усіх закладах НАМН України постійно надається допомога цій категорії пацієнтів. Зокрема за весь час прооперовано близько 2-х тисяч поранених (це операції найскладнішого рівня) і 6 тисяч воїнів було проконсультовано.

Представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Олена Шкрабтак від імені воїнів АТО подякувала президентові НАМН України, волонтерам за постійну підтримку і нову ініціативу.

Нагадаємо, День відкритих дверей у закладах НАМН – це вже 2-гий спільний проект Національної академії медичних наук України та ГО "Київське віче" та інших громадських організацій. Перший проект "Крок до життя. Перевір себе", що відбувся у листопаді минулого року, був присвячений ранній діагностиці раку та цукрового діабету. За результатами проекту було обстежено чимало киян і це підтвердило актуальність і значимість таких профілактично-просвітницьких проектів.

Олена Терещенко, член координаційної ради Всеукраїнської громадської організації “Київське віче”, підбиваючи підсумки прес-конференції, подякувала лікарям-волонтерам, які підтримують такі суспільно важливі проекти та беруть участь в них :

"Подібні проекти, звісно, мають бути соціальними державними програмами, але оскільки зараз в країні йдуть реформи, які ще не завершені, то кожний громадянин має брати на себе відповідальність за власне здоров'я, за здоров'я своїх родин. Я сподіваюсь, що такі започаткування надалі носитимуть регулярний характер, що допоможе громадянам бути обізнаними, відповідальними, а отже і здоровими!"

Наостанок учасники цьогорічної аkції до Дня здоров'я домовились продовжувати співпрацю і залучати до них якомога більше учасників, небайдужих до питання громадського здоров'я українців. Зокрема у найближчих планах ініціатива з обстеження дітей, що виховуються у дитячих будинках, а також конкурс для журналістів, що висвітлюють медичну тематику.